Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elég kellemetlen helyzetbe...

Elég kellemetlen helyzetbe kerültem, anyám miatt. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Mivel már nagykorú vagyok külön élek párommal. Eddig tanuló voltam, elkezdtem dolgozni és 3 hónap után kaptam egy levelet hogy van egy családiház ami még anyámé és a miénk. Hozzáteszem gőzöm nem volt róla, nem ott él anyám. Szóval édesapám elhunyt, így az én és a két testvérem nevére ment a fele a másikfele anyámra. Kiderült hogy valamikor régen anyámék azt eladták annak aki benne lakik viszont nem írták át. A házon azóta rengeteg tartozás gyűlt össze, nővérem és anyám tartozásai. Leszarják nagyívben… Mivel nekem van papiron a legnagyobb jövedelmem és öcsémnek igy elkezdték ránk terhelni 33%os levonással. Mit tudok tenni hogy ne engem minuszoljanak? Anyám azt mondta majd elévül ő biztos nem fogja fizetni amit apámnal vett fel hitelt mert nem bírja…feketén dolgozik havi 450em megy be neki de minden kézbe…megkértem hogy kérje meg részletre mert gyűjteni szeretnék, és mindig elküld hogy hagyjam a hülyeségeimmel, nővérem ugyanez…Ügyvédi úton letudok mondani a tartozásaikról vagy valami ki út van? 20 éves vagyok, öcsém 18 és mindketten dolgozunk hogy helyre álljon az életünk saját házra akarunk gyűjteni de így lehetetlen…350ezer forintot keresek, ebbol vonnak plusz megelek es albit fizetek mar nemtudom mitcsinaljak…mi a teendo ilyenkor??
ma 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kiderült hogy valamikor régen anyámék azt eladták annak aki benne lakik viszont nem írták át.


Ilyen nincs, eladást az ügyvéd jelzi a földhivatal felé.

ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 krwkco ***** válasza:
100%

A hagyatéki végzésben mi szerepel apád tartozásáról? Annak az arányos részét örökölted. Azt kell visszafizetned a felhalmozott kamatokkal és végrehajtási költségekkel együtt. Anyád és nővéred tartozásaiért nem kell helytállnod, ha édesapád nem volt készfizető kezes. (Mert ebben az esetben az is az ő tartozása.)

Ha a szüleid korábban eladták az egész házat, akkor abból nem örököltél semmit. Feltételezem, hogy mivel a hagyatékról kiderült, hogy nem volt teljes az ismerete a hagyatéki eljárás idején, póthagyatékit lehet kérni. Ahol talán vissza tudod utasítani az örökséget az esetleges tartozással együtt.

Szerintem nagyjából ebben a körben mozoghat az ügy. De mindenképpen egy hagyatéki ügyekben jártas ügyvédhez kellene fordulnod és tőle tájékozódnod.

ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 BeefEater ***** válasza:
100%

"Anyám azt mondta majd elévül ő biztos nem fogja fizetni amit apámnal vett fel hitelt mert nem bírja…"


Ez már túl késő, jó, hogy neked több eszed van.

Ha jól értem, akkor kiskorúként örököltél egy ingatlant (annak egy részét), ez el lett adva papírok nélkül amíg te kiskorú voltál, de most, hogy nagykorú lettél és elkezdtél dolgozni az örökség tartozás-részét elkezdték rajtad behajtani?


Ha igen, akkor nem is tudom, hogy hol kezdeném... Ez így hatalmas szívás.

Ha jól tudom, akkor ha kiskorúnak tulajdonrésze van az ingatlanban akkor a gyámügy beleegyezése nélkül nem is lehet eladni.

Az alapján amit leírtál, én arra gondolnék, hogy a ház feketén lett "eladva" és jogilag az a rész még mindig a tied. Először én ezt próbálnám meg kideríteni, mert ha így van, akkor a anyukád valószínű bűncselekményt követett el.

Elsőre én ezt próbálnám meg kideríteni, a meglévő papírok és ingatlanra specializálódott ügyvédek segítségével. Ha ez kiderült, akkor már jobban látod, hogy mi lesz a következő lépés.

ma 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Adjátok el a házat, es fizessétek ki belőle a tartozást. Ha nem lett lepapírozva az adás-vétel, az nem is történt meg, plane nem jogos úgy, hogy te, mint tulajdos, nem adtad el.


Ha nem akarják eladni a többiek, kérd a biroságon a kényszerértékesítést.


Plusz egy úgyvedet azért keress fel. Anyáddal meg szakítsd meg a kapcsolatot, mert aki így sz*rik rád, az nem szeret.

ma 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1) nem adták el a házat, mert azt csak ügyvédnél lehet az összes tulajjal, te meg nem adtad el.


2) keresd meg a hagyatéki végzést, ha más nem, akkor a közjegyzőnél

ma 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
5, valamikor régen adták el, ergo a kérdező talán még nagykorú sem volt.
ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

6, nem adták el. Max kehúzták az új “tulajt”.


Ingatlan eladáshoz már a kérdező születése előtt is kellett minden tulaj (kiskorú esetén gyámügy is), ügyvédi ellenjegyzés és földhivatali bejegyzés.


A kérdező a lehető leghamarabb keressen fel egy ügyvédet!

ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Javítson ki valaki, ha tévednék, de egy házon alapvetően nem lehet tartozás. Persze tudom jelzálog meg minden, de az is személyre szól alapvetően, egy személy vesz fel egy hitelt aminek záloga a ház. Tehát olyan nincs, hogy a házon van egy jelzálog vagy egy végrehajtás és akkor az átugrik az egyik friss tulajra.


Öröklésnél van az, hogy megörökölheti a tartozást is.


De itt kérdés, hogy milyen tartozásról van szó?

ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
elvileg 2009-ben adtak el, de hat ugy hogy semmit nem irtak hanem anyamek elkoltoztek baratjuk volt a no oda adtak neki a hazat fizetett alberletet es egy ido utan annyiba maradtak hogy az ove, de ezt nem jeleztek sehol…ezt is ugy tudtuk meg tesommal hogy jott a level hogy a no kervenyezte a haz tulajdonjogat mivel 10 evnel regebb ota lakik benne szomszedok tudjak alatamasztani igy a hazat “elbirtoklasi” perre vitte ez van a levelben, anyamat hivtam azt mondta nem az en dolgom…de mivel a nonek sikerul az elbirtoklas a papirok alapjan igy a hazon levo tartozasokat a vegrehajto behajtsa mivel a hazon mar nem lehet mivel uj tulaja lett…anyammal nem sokat beszelek, apam nem most halt meg hanem 3 eves koromban, engem nagyim nevelt igy nem sok mindent tudok a csaladi dolgokrol csak hogy itt egy halom tartozas a nyakamba amibol van olyan amit akkor vettek fel amikor meg nem is eltem…tenyleg nem vagyok jo a jogi ugyekben gozom sincs az egeszrol es itt allok mint egy idiota…nagyi segitett volna de ot elveszittetuk tavaly nyaron, igy teljes kaosz most minden…
ma 12:04
 10/16 A kérdező kommentje:
a tartozasok, van a hitel az par millio, viz szamlak nemtudom hogy miert de az is magaban valami 600ezer forint a tobbit nem ertem…noverem pesten a parjaval cegeket csinalt ami lt felbe hagytak vannak ado nav tartozasok es ezeket. ahazra terheltek mivel semmit nem tartanak a nevukon..nagy autokkal jarnak azok is mind valami cegben ah katyvasz az egesz
ma 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!