Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online vásárlásnál milyen...

Online vásárlásnál milyen garanciális feltételeket ír elő a törvény?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Rendeltem 160 ezer ft értékben egy sup-ot, ami 2 hét után meg is jött, de kicsomagolás közben észleltem, hogy a doboz belső része meg van sérülve illetve maga a felfújható sup deszka is (kívülről nincs sérülés, tehát csomagolás során keletkezett a “horzsolás”)

Csomagátvételt követően azonnal jeleztem a cég felé a problémát, email-ben és telefonon egyaránt.

Eltelt egy hét és konkrétan a második email-emre sem válaszoltak, csak egy automata üzenet jön, hogy a törvényben előírt 30 napon belül majd intézik.

Azért bosszantó ez a hozzáállás és semmit nem tudok tenni és megkeresésre sem reagálnak.

Mit tudok tenni ilyenkor azon kívűl, hogy várok.

Amúgy a sup-ot ki sem vettem a dobozból csak a teteje lett felvontva.


tegnap 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
14 nap elállás
tegnap 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha eldurvulna a helyzet, fordulhatsz békéltető testülethez is. Nekem már volt dolgom nagyon szemét céggel, akik konkrétan nem akarták visszavenni a szemetet, amit termék gyanánt küldtek, és a testület segítségével visszakaptam a pénzemet.
tegnap 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat!

A 14 napos elállási joggal tisztában vagyok, viszont igényt tartanék arra a termékre amit rendeltem mivel máshonnan nem igazán beszerezhető.

Maximum Franciaországból, de nincs ismerősöm onnan.

Bíztam benne, hogy az azonnalos visszaküldésre van valami külön kitétel, de akkor sajnos nincs.

Hiszen a termék van náluk raktáron, csak nem hajlandóak cserélni.

És az a baj a 30 napot átfutást megvárom akkor a 14 napos elállást is bukom…

tegnap 10:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogyha ilyen rossz az ügyfélszolgálat helyedben elállnék a vásárlástól, mert már valószínűleg így is futni fogsz a pénzed után (pláne ha cserét is akarsz).
tegnap 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!