Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bele néznek mire költök pénzt?

Bele néznek mire költök pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Hallottam egyszer, hogy táppénz/munkanélküli segély (mostmár állás keresői segély) igénylésekor megkérdezték, hogy mennyi pénzt van a számláján az illetőnek.


Ez igaz lehet? Illetve ez miért fontos számukra? Ha van pl pár millió a számlán akkor nem kap az illető állás keresői juttatást vagy táppénzt? Bele néznek a számlába ki mire költ mielőtt megállapítanák az álláskeresőit vagy a táppénzt?


Vagy csak bele szaladtam egy városi pletykába?


Köszönöm az értelmes válaszokat előre is, mert már nagyon érdekel a dolog, valós e vagy sem :D



szept. 4. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem nézhetnek bele
szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Belenéznek

Álláskereső

Pénz

Beleszaladtam

Valós-e


(Csak kijavítottam a hibákat, hogy segítsem azokat, akik csak magyarul értenek.)

szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es annyira jó vagy, annyira irigyellek, hogy ennyire tökéletes vagy! Olyan jó lenne ha olyan lennék mint te, bár szerintem az lehetetlen :(
szept. 4. 12:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Dobtam azért egy plusz pontot a válaszodra ;)
szept. 4. 12:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ az első kommentelőnek!
szept. 4. 12:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez lesz az -> "Vagy csak bele szaladtam egy városi pletykába?"


Beleszaladtál...

szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szociális ellátásoknál (FHT, EGYT - aktív korúak ellátása,egyéb szoc tv. szerinti pénzellátásnál) a kérelem része a vagyonnyilatkozat, ahol igen, fel kell tüntetni a lakóingatlan, egyéb ingatlan (nyaraló, üdülő, telek, stb), vakamint
szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

folytatva előzőt bocsi

Szociális ellátásoknál (FHT, EGYT - aktív korúak ellátása,egyéb szoc tv. szerinti pénzellátásnál) a kérelem része a vagyonnyilatkozat, ahol igen, fel kell tüntetni a lakóingatlan, egyéb ingatlan (nyaraló, üdülő, telek, stb), valamint egyéb ingó tárgy (mint gépjármű, stb) tulajdon, terhelő jogok pl. haszonélvezet, és a bankszámlákra vonatkozó adatok, azon kezelt összeg.

Nyilván, mivel a szoc ellátásoknál pont az a lényeg, hogy SZOCIÁLIS, tehát az alapján kapd, hogy ténylegesen rászorult vagy e

szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
szept. 4. 21:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"táppénz/munkanélküli segély (mostmár állás keresői segély) igénylésekor"


Ezeknél az ellátásoknál rászorultsági feltétel nincs, tehát nem tárják fel a vagyoni helyzetet, mint például szociális ellátásoknál.

szept. 5. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!