Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik egy számla?...

Hogyan működik egy számla? Hol néznek utána az eredetiségének?

Figyelt kérdés

Ha egy cégnél le kell adni egy számlát, mondjuk cafeteria igényléséhez, akkor a cég honnan tudja, hogy az a számla hiteles? Honnan tudja, hogy az a pénz valóban el lett költve és nem csak csinált valaki egy számlát magának? Van valami adatbázis, amiben látják hogy valódi? Vagy felveszik a kapcsolatot a kiállító céggel és megkérdezik tőlük?

Onnan a kérdés, hogy én egy külföldi szervezettől szeretnék számlát vinni be a céghez, és azt mondták, hogy az eredeti másolata is jó lesz (az eredeti kell máshova). Tehát akkor valahogy tudniuk kell hogy az valódi számla, nem?



2022. okt. 21. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Nyomtatványboltban lehet venni számlatömböt, sorszámmal rendelkeznek a számlák és a vásárlását lejelenti a bolt a NAV-nak.

Indigós a háta és a másolata a számlát kiállítónál van, amit ellenőrzéskor el is kér tőle a NAV.

2022. okt. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Külföldön azért ez nem feltétlen így van (meg itthon sem mindig). Külföldi szervezetet írt a kérdező.
2022. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Sehogy

Külföldi hotel rendszeresen azonos sorszámú számlát állít ki nekem, a könyvelőm nem túl boldog tőle, de ez van, kártyabizonylat ott van róla, hogy fizettem meg a nyugta

2022. okt. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
Mint az utolsó. Nyugaton nem veszik ezt a számla dolgot túl komolyan. Ott a könyvelésbe elég a nyugta vagy bármi, ami igazolja a költséget.
2022. okt. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!