Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most komolyan ennyire tele...

Most komolyan ennyire tele van a jófogás csalókkal?

Figyelt kérdés

Feladtam vagy három hirdetést és volt,hogy megjelenés után csak egy hirdetésre jött min 3 különböző üzenet hasonló tartalommal.

[link]



szept. 2. 00:43
1 2
 11/15 anonim válasza:

Jófogás az Katasztrófa ilyen téren!


Őszintén megmondom áldozatok között voltam, van egy külön számlám arra amin keresztül vásárolok.


300.000 ft-ot mind levették róla. Szerencsére nem a normál bankszámlámat adtam meg.


Volt egy ismerősöm szintén Jófogáson....7 milliót bukott.

Persze sokáig hitegették, de soha nem kapta vissza, 1 hétig nem is volt magánál.


Kb. 15 éve amiatt csináltam egy számlát, mert kb. akkor kezdtem el online vásárolni, és ahonnan még soha nem vásároltam vagy ahol még soha nem vásároltak tőlem, ott ezt a számlaszámot adtam meg. És erre mindig annyit teszek amennyiért vásárolok.

szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11 Te miről beszélsz? Számlaszám? Akárhol megadhatod a számlaszámodat, nem tudnak vele visszaélni, csak pénzt utalni rá.

Ha meg ismeretlen helyen akarsz fizetni, arra van kimondottan webes kártya, de ehhez meg a Jófogásnak semmi köze.

szept. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ezek a csalók nem (önmagában) azzal élnek vissza, hogy megadod a számlaszámodat. Hanem hogy azzal, hogy megszereznek rólad minél több személyes adatot, számlaszám, bank neve, elérhetőségek, stb. Egyre kifinomultabb átverésekkel tudnak próbálkozni, aminek nagyobb eséllyel fogsz bedőlni. Hiszen tényleg vársz futár küldeményt, pont attól a cégtől, aminek a nevében ők írnak. Pont attól a banktól vársz visszaigazolást, aminek ők már tudják a nevét, így hitelesebb átveréssel tudnak próbálkozni, nagyobb az esélye, hogy bedőlsz és utána már hozzá tudnak férni a pénzedhez.
szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%

#13, téves a kiindulási pont, és ebből kifolyólag az összes következtetésed is. Na jó, enyhe túlzással.

A csalók alapvetően nem a megszerzett adatokkal élnek vissza, hanem az emberi butasággal.

Azzal, hogy vannak olyan idi... ost... tanulatlan emberek, akik hajlandóak megadni a nevüket, bankkártyájuk számát, titkos kódját bárkinek.

Ha például a kérdező egy kicsit értelmesebb lett volna és nem adja meg az adatait a csalóknak, akkor nem is lett volna csalás áldozata.

Mondhatnám hogy csak magának köszönheti, de igazából inkább annak, hogy nincs tisztességes felkészítés a digitális életre az iskolában...

szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Hiszen tényleg vársz futár küldeményt, pont attól a cégtől, aminek a nevében ők írnak."

Igen, csak nem kattintok egy emailben vagy sms-ben érkezett linkre és pláne nem adok meg kártyaadatokat, mikor már kifizettem a csomagot.


"Pont attól a banktól vársz visszaigazolást, aminek ők már tudják a nevét, így hitelesebb átveréssel tudnak próbálkozni"

Ha jön a bankomtól egy üzenet, akkor meg beütöm a bank webcímét és ott nézem meg, hogy mi a helyzet.


#14 Nagyon igaz! Csak azért tudnak ezek a csalások működni, mert az emberek nem értenek az internethez. Az idősebbek esetében ez még csak-csak érthető, de a 20-30 közötti generációban is sokan vannak ilyen ostobák, az viszont egyértelműen az oktatási rendszer hibája.

Igazán jó lenne megtanítani az iskolában az internet alapjait és nem arra gondolok, hogy hogy kell elindítani az Internet Explorert, hanem hogy mi az a domain név, URL, mi a különbség az otpbank.lofaxakarmi.com és az otpbank.hu között és hasonlók.

Kriminális, hogy elég sok embernél, ha beállítasz egy about:blank üres oldalt kezdőlapnak, akkor már "nincs internet", mert fogalmuk sincs, hogy kell beírni egy URL-t.

szept. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!