A falusi csokosok (nem Pest környékiek) miből élnek? Miből nevelnek 3 gyereket?
Falvakban, kisebb vidéki városokban olyan, hogy bejelentett munka gyakorlatilag nem létezik, max ahogy szokták, 4 órás minimálbér, többi kézbe. (Más kérdés hogy erre egyáltalán hogyan járt bármilyen támogatás)
3 gyerek mellett ahogyan látom a többségnél, az anya háztartásbeli, tehát 1 kényerkereső van 5 emberre. Nyilván el lehet képzelni a fizetéseket is. Max 300 körüli, nagyon nagyon jó esetben talán összejöhet feketén 500.000 Ft. Akkor sem tudom elképzelni, hogy lehet ennyiből megélni 5 embernek, rezsit fizetni, akár hitel törlesztőt, elmenni nyaralni (mert mennek...évi többször is)
Tényleg érdekel mi a titok.
9 és 15-ös válasza az, amire én is gondoltam mindig...mert ennyiből egyszerűen nem lehet normálisan élni, akárhogy számolok.
9 -igen, valaminek kell lennie a háttérben...mondjuk a szintén falusi nagyszülők, akik kb 30 éve nyugdíjasok, előtte pedig a tehenészetben dolgoztak helyben, nem tudom, hogy miből gazdagodtak meg ennyire, hogy ilyen lakás, olyan támogatás, de földjeik azok biztosan vannak. Úgy látszik, hogy akkor tényleg nagyon jó üzlet a mezőgazdaság ilyen aszály ellenére is.
15, persze én is ugyanerre tippeltem (bár én a vallást nem keverném ide, hidd el nem kell az hozzá)...nyilván hónap közepéig elég, amit keresnek, utána zsíroskenyér, vagy a mamánál ebédelünk.
Még esetleg olyan válaszokra számítottam, hogy " hát spórolnak nagyon "megnézik mit vesznek" -ugyanmár aki a semmire vállal 3 gyereket, majd pont az a tudatos, megfontolt vásárló.
Aki meg ilyen milliós fizetésekről ír...szerintem már az elején leírtam, ezek nem diplomás emberek. 800 fős településről van szó, kis túlzással mindenkit ismerek, bár sokan költöztek oda falusi csok miatt más városokból. A legmagasabb végzettség max a szakmunkásképző, nem ritka a 8 osztály. A 30-as, 40-es generációból összesen 8-an voltunk diplomások, mindenki Pesten él ezek közül.
Két város van a környéken, ha nem iskolában, hivatalban, kórházban dolgozik (nyilván arról is tudnék, ha valaki ott dolgozna) akkor gyakorlatilag csak a gyár marad. Kórházban max takarító állást szoktak vállalni.
A több műszakos gyári melót el tudom képzelni, gyárak azok vannak a környéken, de nem hatalmasok. És többről tudom, hogy átlagban nettó 250 a fizetés. De akkor úgy tűnik, hogy ezek szerint csak van valamilyen szakmai hozzáértése, ami miatt többet kereshet, és több műszakban dolgozik. Erről tényleg nem tudtad, ezért ezt az infót köszönöm. Ennyire nem láttam bele.
Az anya mindenhol háztartásbeli ezeknél a családoknál, 2, 3 gyerek mindenhol. Egyetlen egyről tudok, ahol csak 1 gyerek van, ott az anya közmunkásként dolgozik.
A kisebb vidéki városok megjegyzés megzavart.
Én ilyenben élek. Az anya dolgozik, amint tud. Egyáltalán nem 8 osztályosok. Így errefelé ez nagyon nem így van, ahogyan leírtad. Falvakban, zsákfalvakban persze így, de oda sokszor beköltöznek a CSOK segítségével olyanok, akik nem ott nőttek fel és szintén nem 8 osztályosok, és nem ott élnek közmunkából.
A gyárakban pedig, amikor van megrendelés, van hétvégén is munka, sokszor 3 műszak és a pótlékok, túlórák, hétvégék megdobják a fizetést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!