Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyhogy még nem szokta meg a...

Hogyhogy még nem szokta meg a forintot, közel 2 év alatt?

Figyelt kérdés

A barátom Romániából származik, de már majdnem 2 éve Debrecenben élünk. Ő is itt dolgozik, de továbbra is egy romániai székhelyü cégnek, és lejben kapja a fizetését, amit minden hónapban forintra váltunk.

Nemrég motorozás közben megálltunk egy kávézóban, és egy alkoholmentes sörért, és egy fél literes kóláért 3ezret fizettünk. Később megjegyeztem neki, hogy jó drága ez a hely, amire visszakérdezett, hogy miért? 3e drágának számít? Mondtam neki, hogy basszus, hát számold ki lejben! Fejben matekozott kicsit, aztán rávágta, hogy ja, valóban nem olcsó.

2 éve itt él, minden nap forintot használ, akkor hogy hogy nem tudja felmérni, hogy 3e drága egy sörért és egy kóláért?? Rövid ideig én is dolgoztam Auszriában, de pontosan tisztában voltam vele, hogy mennyit ér 1 euró.



júl. 21. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Tegnapelőtt csúnyán nézett rám a néni a pékségben. HOGYHOGY?


Kb ilyen szintű ez a kérdés.

júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 6 év alatt sem sikerült megszokni. Főleg, hogy egyre kevesebbet ér.
júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3k nem sok amúgy
júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3: Helyzetfüggő, hogy mire. Erre az.
júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Erdélyi magyar vagyok és én sem tudtam soha megszokni a forintot :))

Az euró az más, itt Romániában pl a nagyobb értéku dolgoknál mint lakás, autó, vagy úgy bármi ami 10.000 lej felett van az már euróban számolódik mindenhol. Nem is tudnék pl semmit kezdeni egy 320.000 lejes lakásárral, át kéne váltsam euróba, hogy legyen viszonyítási alapon, a kisebb értékű dolgoknál könnyű a váltás mert 5el osztod és az nagyon szépen aránylik. Ha megnézed a bankjegyeket az is mind 5-10-50-100, szép 5 töbszörös, tudod, hogy a kisüzletben minden 5-7-12-20 lej kb ami szépen aránylik az 5 lejes euróval. Senki nem kapja fel a fejét, ha azt mondom 2 € egy kávé vgay 5 € egy cigi, mert egy egyszerűsités. Viszont a 300 vagy 400as váltás nem aránylik szépen az 5-10-50 euróhoz. Ha nekem valaki 3000 forintot mond azt egyszer megkeresem, hogy a 400 hányszor van meg benne, 400x5 az 2000 tehat még kétszer az 2800 akkor még marad egy fél és igy jutok el 7.5 €ig. Euróból forintra meg pont hogy bonyolitás mert szorzódik és nem osztódik.

Amúgy meg vedd azt a főbb valuták, mint a dollár, frank, font és euró nagyrészt mind ugyanakkora nagyságrendű. Te meg ha tinédzser korodban megszoktad, hogy mariska 1 lejbe adta a cigit a kiskocsmában és 3 lej volt a kávé hidd el nehéz átállni a százas és ezresekre a hétköznapi kis értékű dolgoknál. Nem intuitív. Ez olyan mintha egy amerikainak mondanád számoljon Celsiusban meg méterben, lehet át tudja váltani de nem abban működik az agya. 1 liter benzin 7.5 lej, vagy 1.5 euró, vagy 1.4 frank, 1.25 font esetleg 1.7 dollár, de semmi esetre sem több száz valami, itt nekem az agyam ledobja a gépszíjat.

szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy a forint "névértéke" az egy vicc.

Most kb. épp ott tart, hogy 3 nullával kevesebb kellene legyen minden ár, hogy komolyan lehessen venni a névértéket.

Kicsit számmisztika illetve felesleges filózófálás, tudom, de néha elgondolokodom: például most egy szelet torta a cukrászdában 1200 Ft vagyis ezerkettőszáz forint. Normális ez? Mi az hogy ezerkettőszáz(!) egység egy tortaszelet? Számoljunk el fejben ezerkétszázig. Abszurd! Miért kell olyan sokat számolni, hogy egyetlen szelet torta árát megkapd, amit pár perc alatt belapátolsz? Ha lenullázhatnánk a forint jelenlegi névértékét, mondjuk osztanánk 1000-rel, vagyis három nullát levágnánk a végéről, akkor egyből tisztelhetőbbé válna a forint: akkor a tortaszelet 1,20 Ft lenne, vagyis 1 forint 20 fillér, ami már teljesen okés lenne.

szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!