Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyobb összeg költésének...

Nagyobb összeg költésének racionalizálása? Hogy ne fájjon, hogy a vagyonom fele albérletre megy el?

Figyelt kérdés
Mamahotelben laktam eddig, nem kellett semmiért sem fizessek. Külföldre kell költözzek tanulmányok kezdése miatt és ez nem lesz olcsó mulatság. Jelenleg 1 hónap lakbér és 2 hónap kaució kerül 800.000 forintba és ki kéne már perkálnom. Az össz vagyonom pedig másfél millió forint, tehát több mint a fele fog elmenni és akkor még repjegyet nem is vettem, stb. Nem tudok egyszerűen rákattintani a fizetés gombra, olyan mintha egy fegyvert fognának a fejemhez és ha rákattintok akkor fix olyan érzés lesz, mintha meglőttek volna. Nyilván keresek majd kint diákmunkát valamit, meg próbálok valami segélyért könyörögni, de ez eszméletlen fájdalmas gondolat.

júl. 13. 23:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
38%

"Külföldre kell költözzek tanulmányok kezdése miatt"

Nem kell. Te döntötted el, hogy ezt szeretnéd, ez a te utad.

Tehát szerinted kell. Akkor el kell indulni, megcsinálni. Nem olcsó, de megéri.

júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
46%

Mivel úgy döntött, hogy külföldön fog tanulni, ezért külföldre kell költöznie. Máskülönben nem fog tudni külföldön tanulni.

Mi értelme volt belekötni abba, hogy azt írja, külföldre kell költöznie?

júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

"Van egy fajta egyetemi felvételi oldal, ott csak rányomsz hogy X egyetemre jelentkezel és kiválasztod a szakot, majd feltöltöd a személyid és a diplomád és így tudsz jelentkezni. "

Nem ezt kérdezem!

Egy egyetemre 20-30-szoros jelentkezés van és felvételi vizsgákat kell tenni és a legokosabbakat veszik csak fel.

Pláne tandíjmentes férőhelyre egy külföldit.

Ezt hogy csináltad meg? Nem a neten, gondolom...

júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

19: Akkor az nem albérlet és nem lakbér!

2 havi kaució? Koliba?? MII????

júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

#24 Ezt te honnan vetted hogy ilyen létezik? xd Mert én se a Dunaújvárosi Egyetemre nem felvételi vizsgáztam külön amikor az alapdiplomát csináltam, se a Malmöi Egyetemre amikor most jelentkeztem mesterképzésre. Ilyen, hogy felvételi vizsga sosem volt. Dunaújvárosi Egyetem pont hogy haldoklik, mert nem megy oda kb. senki, nemzetközi mesterképzére meg nem mennek annyian, hogy túljelentkezés legyen. Svédországban pedig minden EU-s állampolgár ingyen tanulhat.

Beadtam a jelentkezésem, feltöltöttem a beszkennelt diplomám és megfelelőnek találtak.

#25 Mondtam hogy ez egy keverék. Albérlet/kollégium vegyes. Privát kollégium, ami albérletként működik.

júl. 15. 14:25
 26/31 anonim ***** válasza:

"Ezt te honnan vetted hogy ilyen létezik? xd Mert én se a Dunaújvárosi Egyetemre nem felvételi vizsgáztam külön amikor az alapdiplomát csináltam, se a Malmöi Egyetemre amikor most jelentkeztem mesterképzésre. Ilyen, hogy felvételi vizsga sosem volt."


Én mindenhova felvételiztem, és szoros pontversenyek voltak.

A töredéke jutott be a jelentkezőknek. Csak a legjobb tanulók csak a legerősebb gimnáziumokból, ahova csak a legjobb általános iskolák legjobb tanulói jutottak be.

A korosztályom kb. 0,5%-a jutott csak felsőoktatási egyetemi helyhez.

júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

25: "Privát kollégium, ami albérletként működik."

Jaa, értem. Más módon nem lehet lakni? Állami kollégiumban pl.?

Vagy van-e, hogy munkahely ad szállást...?

júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

#26 Érdekes. Itt semmi ilyesmi nem volt és elég egyszerűen jutottak be a diákok.

#27 Lehet még sorba állni albérlet ügynökségeknél és reménykedni, hogy egyszer kapsz egy albérletet olcsón, diákokra célozva. Ez eléggé szerencsejáték. Állami kollégium Malmöben nincs.

júl. 15. 16:47
 29/31 anonim ***** válasza:
Nem tudsz sajnos mit csinálni, én diákként három helyen dolgozom most is, hogy tudjam fizetni a lakást, mert a városomban nincs egyetem. Bár ez olcsó albérlet nagyon, de így sem egyszerű a mai világban összeszedni a pénzt és nekem is mindenem szinte erre megy még az a kevés is. Magyarország 😅 De amúgy külföldön is ez van most.
júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Külföldön amúgy drágább az egyetem kolija, mintha albérletben laknál sokszor viccen kívül, ebben igaza van a kérdezőnek.
júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!