Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyobb összeg költésének...

Nagyobb összeg költésének racionalizálása? Hogy ne fájjon, hogy a vagyonom fele albérletre megy el?

Figyelt kérdés
Mamahotelben laktam eddig, nem kellett semmiért sem fizessek. Külföldre kell költözzek tanulmányok kezdése miatt és ez nem lesz olcsó mulatság. Jelenleg 1 hónap lakbér és 2 hónap kaució kerül 800.000 forintba és ki kéne már perkálnom. Az össz vagyonom pedig másfél millió forint, tehát több mint a fele fog elmenni és akkor még repjegyet nem is vettem, stb. Nem tudok egyszerűen rákattintani a fizetés gombra, olyan mintha egy fegyvert fognának a fejemhez és ha rákattintok akkor fix olyan érzés lesz, mintha meglőttek volna. Nyilván keresek majd kint diákmunkát valamit, meg próbálok valami segélyért könyörögni, de ez eszméletlen fájdalmas gondolat.

júl. 13. 23:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Maradj akkor otthon
júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
52%
Kettős könyvvitel segít. A kaució rész az csak egyfajta követeléssé válik, hiszen az visszajár később. A hónapra a lakhatási költséged csak a lakbér.
júl. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Köszi első válaszoló, nagy segítség... Egyszer így is úgyis el kell költözzek a mamahotelből, ezt a lépést meg kell élnem előbb vagy utóbb. Hőzni felesleges.

Igazad van második válaszoló, de igazából az a pénz mindig a tulajdonosoknál lesz, hisz mindegyik albérlet kér majd 2 havi kaciót, tehát amint visszakapom, már küldhetem is át másnak költözésnél.

júl. 14. 00:19
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
jó neked az a mamahotel, ingyen van
júl. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudsz mit csinálni, ha ki kell fizetni, akkor ki kell fizetni.
júl. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Ez a kulfoldi tanulmanyok jol hangzik leirva. De a valosagban nagyon kevesek tudjak ezt kesobb penzre valtani.

Az alberlet, kinti megelhetes dija egy itthoni lakas ara osszesen az evek alatt.

En ezt az utobbit valasztottam inkabb.

júl. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%
Ezt engedd el. Ennyi pénzből, nem lehet külföldre költözni. Diákmunkából nem lehet megélni. Külföldi tanuláshoz szülői háttér kell.
júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Tehát a terv 700eurós albérlet +számlák +megélhetés költsége és majd ott keresel diákmelót, ami max. 1000eurót hozhat havonta.
júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
31%

8. Ne a magyar helyzetből indulj ki. Igenis vannak országok, ahol a diákok kényelmesen meg tudnak élni diákmunkából, mert kapnak az államtól is támogatást (tanulmányi eredménytől függetlenül, szóval nem ösztöndíjról van szó), plusz vannak külön diákoknak lakások, amik olcsóbbak a normáltól (meg jóval kisebbek is).

Országtól függ. Dániában pl. bruttó 6820 dán koronát (nettó kb. 6000), azaz 300ezer Ft-ot kap minden hónapban minden diák (aki nem a szüleivel él). Ebből kényelmesen lehet bérelni egy egész lakást, de persze ha csak egy szobát vesz ki valaki, akkor még marad is. És emellett ha még dolgozik is, akkor még meg is tud takarítani.

Sok más országban is fizetnek a diákoknak, hogy azok a tanulmányaikra tudjanak koncentrálni.

júl. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

#6 és #7 Akkor mondjam vissza az egyetemet? Nagyon szegény családból származok és egyszerűen ilyen fiatalon nem tudtam bruttó 400-nál jobb fizetést kapni itthon. Pedig Pesten dolgoztam. Szüleim nem tudnak támogatni.

#8 Hát kb ez lenne a terv.

#9 Itt is van támogatás, ha dolgozol egyetem mellett, de nem tudom mennyi az annyi mert az nincs odaírva.

júl. 14. 13:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!