Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyobb összeg költésének...

Nagyobb összeg költésének racionalizálása? Hogy ne fájjon, hogy a vagyonom fele albérletre megy el?

Figyelt kérdés
Mamahotelben laktam eddig, nem kellett semmiért sem fizessek. Külföldre kell költözzek tanulmányok kezdése miatt és ez nem lesz olcsó mulatság. Jelenleg 1 hónap lakbér és 2 hónap kaució kerül 800.000 forintba és ki kéne már perkálnom. Az össz vagyonom pedig másfél millió forint, tehát több mint a fele fog elmenni és akkor még repjegyet nem is vettem, stb. Nem tudok egyszerűen rákattintani a fizetés gombra, olyan mintha egy fegyvert fognának a fejemhez és ha rákattintok akkor fix olyan érzés lesz, mintha meglőttek volna. Nyilván keresek majd kint diákmunkát valamit, meg próbálok valami segélyért könyörögni, de ez eszméletlen fájdalmas gondolat.

júl. 13. 23:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
43%
Skandinávba ilyen olcsó a kecó? Megyek oda én is!
júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
11. Ha 300ezer Ft neked olcsó, akkor igen, ilyen olcsó.
júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Na akkor csak kaptal kolis szobat?

Meg mindig aktualis a masik kerdesedre adott valasz: ennyi penzel hatalmas kockazat elindulni.

Mennyi ido amig meg garantaltan tied lesz a szoba?

Magyarok mindenutt vannak, igy kapsz helyi magyar csoportot facen, kolis csoportot, esetleg redditen is talalsz informaciot. Erdeklodj a kiadasok felol, kozlekedes, kaja, telefon/mobilnet, esetleg mas szamla.

Nem tudod elore hogy mikor lesz melod, mennyit fizet, milyen segely kapsz.

Ha fel millad marad, meg az is apropenz es hetek alatt elfogy odakinn. Ha nem tudsz tobb penzt szerezni, vagy kint BIZTOSRA!!! menni (bar ugye tudjuk nincs olyan hogy biztosra biztos), en inkabb megprobalnek egy evet halasztani, es legalabb megtriplazni a jelenlegi penzed. Hidd el, szukseged lesz ra.

júl. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

10: Hogy vettek fel? Kiutaztál felvételizni?

Ösztöndíjat nem kaphatsz?

júl. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

10: És mért nem hívod fel az egyetemet?

A honlapon is bizonyára van erről tájékoztatás.

Kolit mért nem kapsz?

júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom meddig tarthatom meg a foglalást #13. Nem nagyon akarok magyarokkal beszélgetni, van egy helyi svéd haverom aki amint kimegyek tud segíteni, de eléggé elfoglalt és nem mindig van ideje/ereje segíteni. Amit láttam, csak akkor jár segély, ha minimum 10 óra/hét diákmunkát vállalok. Hát nem tudom mennyire akarom húzni/halasztani, így is már rég megért az elkötlözésem itthonról.

#14 Hasonló oldalon mint a felvi.hu, csak az adott országén.

#15 Nincs rendes kolija az egyetemnek, ez ilyen privát tulajdonú koli.

júl. 15. 00:43
 17/31 anonim ***** válasza:
Mi anyámmal külföldön élünk. 950+rezsi az albérlet.. a fizetés 1570/fő tehát 3100 euróból ki lehet fizetni
júl. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem! A felvi.hu-n nem lehet felvételizni...


Ja, a koli kerül ennyibe?

Te jó ég!


Az egyetem oldalán nincsen olyan, hogy szociális segély kérelem, ösztöndíjkérelem?....

Akkor telefonálnod kell az egyetemre ezek miatt!

júl. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Van egy fajta egyetemi felvételi oldal, ott csak rányomsz hogy X egyetemre jelentkezel és kiválasztod a szakot, majd feltöltöd a személyid és a diplomád és így tudsz jelentkezni. Igen, a kollégium kerül 560 euróba/hónap. Van segély, de sajnos egyetlen egy kategóriában tudok kérni, ha majd sikerül elhelyezkednem, legalább heti 10 órás diákmunkában. Más kategóriát nem töltök be.
júl. 15. 02:59
 20/31 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos az élet sok pénzbe kerül, én nem is értem nagyon szegény emberek, miért vállalnak gyereket. Nem kötelező és csak a gyerekkel szúrnak ki. Nem arról beszélek, amikor nem telik új Iphonera, hanem pl nincs mit enni, a rezsit nehezen tudják fizetni stb. Én is ebben nőttem fel és hiába volt szeretet, sz@r volt a szegénység és azóta is kísért. De érdemes tanulni, mert akkor lehet belőled jobban kereső ember, kiléphetsz ebből a szegénységből. Persze kell hozzá idő és kitartás+sajnos pénz is.
júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!