Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ellen, ha...

Mit lehet tenni az ellen, ha egy gyárban egyik hétről a másikra felemelték a darabszámokat?

Figyelt kérdés
Érkezett egy új termelési vezető, aztán mindenhol megállapította, hogy sokan lógnak, nem munkával foglalkoznak stb. és írásba adta egyik hétről a másikra hogy bizonyos termékekből mától ennyit és ennyit kell legyártani. Természetesen nem jár érte több fizetés csak jobban elfaradunk a műszak végére. Mit lehet tenni ebben az esetben?

jún. 22. 16:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tényleg tök jó. Viszont a kérdező nem válaszolt az alábbiakra, ezért "fingom nincs", hogy mi van náluk. Ha "fingom nincs", akkor mégis milyen választ adhat bárki is, ami hasznos lehet számára?

A "fingom nincset" a te "idehánytad" szó bűvöletében találtam ki.


"Tehát mi a helyzet nálatok ilyen téren?"


"ha egy gyárban egyik hétről a másikra felemelték a darabszámokat?"

Nálam ez teljesítménybérezést feltételez. Ott vannak darabszámok. Vagy legalábbis kombinált bérezést.


Amíg a kérdező nem írja le konkrétan, hogy mi a szitu, addig én azt gondolok, amit csak akarok.

jún. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy teljesítmény bér. Sztem gyárban az van, hogy ha eddig még kellett csinálni minimum 150 darabot példaképpen akkor most elvarnak 180at. Aki nem teljesíti a minimum elvartat az meg repül. De oraberben vannak fizetve. Legalabbis sztem.
jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
De jogos a felháborodás! Eddig kevesebb darabszámbol is ki tudták termelni a dolgozók a saját bérüket, minimum a darabszám emeléssel arányos mértékben kellene emelni a bérüket. Hová tűnik a plusz darabszámból keletkező bevétel?
jún. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Legalabbis sztem."


De csak szerinted. Konkrétumot még mindig nem tudunk. A tippelgetés nekem is szokott menni, csak azzal sokra nem megyek.

jún. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13: fordítva ülsz a lovon. A munkáltatód nem fogja veled megosztani, hogy mit csinál a plusz bevétellel illetve nem kötelező belőle adnia. Ha nem tetszik akkor irány vállalkozni
jún. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!