Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz, hogy a...

Szerintetek igaz, hogy a patikák negyede veszteséges?

Figyelt kérdés
Most olvastam a neten. A környékünkön 5 patikából 3nak ismerem a tulaját. Az egyikük kőgazdag. A másik 2 "csak" simán gazdag: Az egyiknek pl. a saját házán kívül mindkét gyerekének (egyetemista és középiskolás) saját háza van, 3 felső középkategóriás autójuk, minden évben külföldi nyaralás és telelés, 10ezer Ft alatt nem ruha a ruha. A másiknak is kb. hasonló. OK, hogy a házakat, kocsikat nem idén vették (mondjuk az egyik autót idén vették), de az életszínvonalból nem adtak alább, sőt inkább feljebb ment.
2010. okt. 30. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sem nagyon hittem el. Itt nálunk 4 patika van. Egy a bevásárlóközpontban, 3 pedig majdnem egyrakáson, de akármelyikbe megyek, mindig áll a sor.

Ráadásul szépen felújították őket, LCD monitorok vannak stb... :S Nekem úgy tűnik, hogy nagyon is jól megy nekik.

2010. okt. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Oké, de lássátok be, 9 patika ismerete egyáltalán nem reprezentatív.

Valószínűleg nem is úgy néz ki a dolog, hogy minden negyedik patika veszteséges, hanem bizonyos területeken inkább veszteségesek a patikák.

Pontos adatokat nem tudok, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy az, hogy ti nem láttok veszteséges patikát, még nem feltétlen jelenti azt, hogy nincs is.

2010. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én el tudom képzelni. Pl. nálunk a Tescoban lévő patikában alig szokott lenni vásárló. Szerintem a régebbi, jól bejáratott patikák az aranybányák.
2010. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom.

Mi Borsodban lakunk, épp ezért feltűnő, hogy annyira jól megy a gyógyszerészeknek.

A környékbeli 5 patika 10 km-en belül van, 4 városban, 1 falun. Ezekből ismerem 3nak a tulaját. A másik 2-ről is tudom, hogy kié (politikus, és véletlenül sem lakik a környéken) Na ő aztán még a kőgazdagnál is kőgazdagabb.

Persze, ha kicsit távolabb megyünk, még legalább 8-10 patikát fel tudnék sorolni 15-20 km-es körzeten belül, amiket én ismerek (pedig tényleg ritkán járunk gyógyszertárba) Viszont ezeknek nem tudom, ki a tulaja.

2010. okt. 30. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!