Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Londonban valójában az emberek...

Londonban valójában az emberek mekkora része él jól?

Figyelt kérdés

Innen távolról furcsának tűnik, hogy olyan fizetésből hogy nem lehet ott kényelmesen élni. Programozó barátom mesélte, hogy nettó 5 ezer fontos fizetés sem adja meg azt a biztonságot, mint itt 2 ezer, mert belsőbb részén lehetetlen lakást bérelni, vásárlás szóba sem jöhet, a közlekedésre is elég sok elmegy és minden szolgáltatás is extra drága.

Viszont, ha egy diplomás embernek is ezek a kilátásai, akkor hogyan élhet az átlag? Akik mondjuk egyszerűbb munkákat végeznek, hogyan bírják kifizetni a lakhatást? És amúgy akkor, ha tényleg csak egy nagyon szűk réteg, aki tényleg vagyonos, a többinek igazából miért éri meg ott lakni? Főleg, ha családja van, mert a gyerek oktatása is kemény összegeket emészt fel.



jún. 5. 14:20
1 2
 1/12 BeefEater ***** válasza:
78%

Hogy érted, hogy jól él? Nettó £5k -ból azért Londonban is el lehet lenni kényelmesen. Nyilván nem a Buckingham Palota szomszédságában fogsz lakni, de nyomorogni sem fogsz.

Közepes áron mondjuk £2000 -ért bérelsz egy lakást ( [link] £1000 elmegy adóra, rezsire, közlekedésre, stb. Akkor is maradt £2000/hó, ebből mondjuk £500 a kaja (de akkor minden héten többször eszel lazacot és marha steaket már), a többivel meg azt csinálsz, amit akarsz.


Ha minimálbért keresel az szívás, de az igazából a világ minden pontján az. Ha valaki csak minimálbéres munkát tud elvállalni, akkor az UK-ban jobban jár, ha máshova költözik. Vannak olyan területek, ahol minimálbérből is bérelhetsz házat és van esélyed, hogy idővel sajátot vegyél, de ez nem London.

jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
37,892%
jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

"Programozó barátom mesélte, hogy nettó 5 ezer fontos fizetés sem adja meg azt a biztonságot, mint itt 2 ezer"


Havi netto 5 ezer font kb. 90 000 fontos eves brutto fizetest jelent, kimondottan hulladek fizetes fejlesztonek Londonban.

jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem tudom a kinti fizetéseket, de nekem úgy tűnik a 90k reális.

[link]

jún. 5. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Indeeden csak alapbert adnak meg jellemzoen, az meg csak a teljes kompenzacio egy szelete ezen a teruleten, van, aki az alapbere tobbszoroset kapja pl. RSU-ban.

Ha megnezel pl. egy levelst, meg a median is magasabb 90k-nal, pedig azt lehuzzak rendesen a 0 tapasztalattal es/vagy noname fos cegeknel dolgozo alja szar fejlesztok.

jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Hát én Londonban élek munkásként, még csak a 2000-et sem érem el havi fizetésben.

5000 havonta bőven elégnek kellene lennie. Diplomásként is sokan kijönnek nyomorogni amit én nem értem, sokszor Magyarországon jobban megéri, ha van jó végzettséged.

Lényegtelen, kérdésre válaszolva ha egy szingli ember aki £5000-et keres az nagyon gyorsan viszonylag gazdag lesz. Max. £2000 az albérlet, meg párszáz font mindenre. (Amiben nincs fű, pia meg kóla)

jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Mi is kint élünk.

Nem vagyunk programozók mégis kényelmesen megélünk .

jún. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Szigetország tök más árszabással meg angol észjárással!


Én sokszor csak lesek az angol ebay árain!

Magyarországon a lomiba találni olyanokat ami az angol ebayen 20-50 font!

aug. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Van pl: egy Blaupunkt "Freiburg SQM26" típusú magnós autórádióm!

A kuka tetején találtam, de működik, csak recsegett a potméter ameddig be nem wd40 eztem.


Az angol ebayen ez a típus kész vagyon 🤷🏻‍♀️

aug. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Magyarországon mennyibe kerül?
aug. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!