Fizetési meghagyással ez esetben vissza tudom szerezni a pénzem?
Igen.
A közjegyző számít fel díjat érte (valami 200k forint lehet?) ezt is hozzáírja a tartozáshoz, amit majd a végrehajtás során érvényesítenek a kollégád vagyonával és jövedelmével szemben, ha nem mond ellent 15 napon belül.
Ha megteszi akkor automatikusan perré alakul az ügy, amit elveszít majd a kollégád, a perköltségek hozzáadódnak a költségeihez, innentől a folyamat ugyanaz mint fent: végrehajtás.
A közjegyző számít fel díjat érte (valami 200k forint lehet?)
helyett, a követelés 3%-a, minimum 8.000 forint az FMH eljárás díja.
Illetve ezután fizetendő majd a végrehajtás díja is, ha nem mond ellent 15 napon belül a kötelezett.
Ha igen, akkor a perköltségeket is előlegezni kell.
Egyébként bizonyítani majd csak abban az eljárási szakaszban kell.
Nem kel becsatolni üzenet váltásokat, leég ha leírod röviden a sztorit, meg a szerződést becsatolod és elindítható a fizetési meghagyás, pl. két eredménytelen fizetési felszólítás után.
"Azért nem mert ha kamatot számítunk fel akkor az tiltott banki tevékenység, ha nem számítunk fel kamatot akkor nagyon ráfizetünk a forint gyors elértéktelenedése miatt."
Ezt felejtsd el! Felszámíthatsz rá késedelmi kamatot. Sőt! Ha kamatmentes volt a kölcsön eredetileg, és határidőben nem fizette meg a kölcsönvevő, akkor is jogod van felszámítani a késedelmi kamatot. Külön kiemeli ezt a Ptk. Simán elfogadható a jegybanki alapkamat körüli mérték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!