Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetési meghagyással ez...

Fizetési meghagyással ez esetben vissza tudom szerezni a pénzem?

Figyelt kérdés
Kölcsön adtam egy kollégának elég nagy összeget. Papírt írtunk róla, tollal, minden személyes adat szerepel rajta, aláírások, a határidő és a vissza fizetendő összeg is. A papír nálam van, de le lett fényképezve is, messengeren is fent van, továbbá ott vannak még üzenet váltások ez ügyben, mivel a határidő nemrég lejárt és sokat hitegettet messengeren is. Ezeket az üzeneteket le is mentettem. Pár napot még adok a dolognak. Ha nem történik semmi akkor ennyi elég ahhoz hogy sikeresen vissza kapjam a pénzem?

máj. 28. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


A közjegyző számít fel díjat érte (valami 200k forint lehet?) ezt is hozzáírja a tartozáshoz, amit majd a végrehajtás során érvényesítenek a kollégád vagyonával és jövedelmével szemben, ha nem mond ellent 15 napon belül.


Ha megteszi akkor automatikusan perré alakul az ügy, amit elveszít majd a kollégád, a perköltségek hozzáadódnak a költségeihez, innentől a folyamat ugyanaz mint fent: végrehajtás.

máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A közjegyző számít fel díjat érte (valami 200k forint lehet?)

helyett, a követelés 3%-a, minimum 8.000 forint az FMH eljárás díja.


Illetve ezután fizetendő majd a végrehajtás díja is, ha nem mond ellent 15 napon belül a kötelezett.


Ha igen, akkor a perköltségeket is előlegezni kell.


Egyébként bizonyítani majd csak abban az eljárási szakaszban kell.

Nem kel becsatolni üzenet váltásokat, leég ha leírod röviden a sztorit, meg a szerződést becsatolod és elindítható a fizetési meghagyás, pl. két eredménytelen fizetési felszólítás után.

máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Ezért nem adunk kölcsön ismerősnek tesó...
máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gungasam ***** válasza:
Nem adunk kölcsön! Így hangzik helyesen 3#! Nem csak ismerősnek , senkinek. Azért nem mert ha kamatot számítunk fel akkor az tiltott banki tevékenység, ha nem számítunk fel kamatot akkor nagyon ráfizetünk a forint gyors elértéktelenedése miatt. Azonkívül a pereskedés még nem jelenti a pénz visszaszerzését. Még ha nyered is, mi van ha nincs miből végrehajtani? Minden ingó és ingatlan más nevén (feleség, gyerek, szülő, üzlettárs) van! Ennél sokkal emberibb ajándékba adni a nélkülözhető pénzt. Akkor legalább nem kell ácsingózni érte. Amennyiben mégsem nélkülözhető akkor az illető nem kap se kölcsön sem ajándékba.
jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Azért nem mert ha kamatot számítunk fel akkor az tiltott banki tevékenység, ha nem számítunk fel kamatot akkor nagyon ráfizetünk a forint gyors elértéktelenedése miatt."


Ezt felejtsd el! Felszámíthatsz rá késedelmi kamatot. Sőt! Ha kamatmentes volt a kölcsön eredetileg, és határidőben nem fizette meg a kölcsönvevő, akkor is jogod van felszámítani a késedelmi kamatot. Külön kiemeli ezt a Ptk. Simán elfogadható a jegybanki alapkamat körüli mérték.

jún. 10. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!