Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha fizetési meghagyást kérelme...

Ha fizetési meghagyást kérelmezek, kérhetem, hogy ne legyen polgári per belőle? Vásároltam valamit, de nem azt kaptam amit kértem... értéke kb 200e ft ezért nem nagyon akarok perelni. Milyen költségei vannak egy pernek...?

Figyelt kérdés

2023. júl. 7. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem kérheted. Ha a másik fél ellentmond a fizetési meghagyásnak, automatikusan peres eljárássá alakul.
2023. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. :/

Egy bíróságon lehet bizonyító tény a hangfelvétel?

2023. júl. 7. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

júl. 7. 12:36


Az lehet, hogy ellentmond, de ha a jogosult, vagyis az aki kérte az FMH kibocsátását az ellentmondástól számított 15 napon belül nem nyújt be keresetet vagy nem fizeti be az eljárási költséget az illetékes bíróságon, az eljárást megszüntetik.

2023. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem bizonyító erejű tud lenni egy hangfelvétel (előző voltam)
2023. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!