Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi lenne az a havi kereset...

Mennyi lenne az a havi kereset amivel elégedett lennél?

Figyelt kérdés
És mennyi most a fizetésed?

máj. 24. 11:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

#17-es: a 1.5-2 millió havi bevétel, az valóban egy olyan jövedelem, hogy egy négytagú családnak semmire gondja, ha nem rongyrázósak mindenük is megvan. Azonban kevesebből is meg lehet lenni. A mi háromtagú családunk 600-700 között mozog, és kellemesen elélünk, nincs semmire sem gondunk, most a házat rakjuk rendbe, de utána simán tudunk félre is tenni. Ha kevesebb pénzünk lenne is elégedett lennék.

Nem elvitatni akarom amit írsz, ugyanakkor vissza lehet (és egyesek szerint vissza is kell) fogni úgy a fogyasztást, hogy bőven elég legyen mindenre. Például ha én keresnék havi 1 millió nettót, akkor felajánlám a feleségemnek, hogy ne járjon dolgozni, amúgyis hajlik rá.

máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
58%
Ajj, igen, lehet bele kellett volna szőnöm ilyen magasztos eszméket, mint emberhez méltó élet, zavartalan kiteljesedés, kultúrát asszem említettem, közösségi élet, meg ugye idő ezekre, mivel nem kiútkereső módban létezel.
máj. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Emberhez méltó életem van, zavartalanul ki tudok teljesedni, igény szerint tudok kuttúrát fogyasztani, van közösségi életem, és igény szerint van időm ilyenekre. Mentálisan teljesen ép vagyok. Tudnék több pénzt keresni más munkakörben, de az ami most azt szeretem, ha több pénzt keresnék egy olyan munkakörben amit nem szeretek, akkor sokkal többet kéne költsek rekreációra költsek, és szerintem nem érné meg.
máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Egyetértek, de ne almát körtével hasonlítsunk már össze, simán csak a több pénzről van szó, mondjuk egy általános vásárlóerő-emelkedésről, ahogy nálunk sokkal szerencsésebben fejlődött népek között szokás. Nem írtad, mennyiből hozod ki ezt, ill. nem derül ki, melyik az a válaszod, amiben írod.
máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
A háromtagú háztartásomnak 600-700 között alakul a nettó bevétele
máj. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Ha jó ütemben rendeződnek, amik lehetnek jobbak, ha elegendő a tartalékképzés, ha az összes rendszeres költség belefér, jól vagytok, egészségesek vagytok, akkor oké lehet az is, de ott még szerintem tud elég könnyen olyan érzése támadni az embernek, hogy ha hirtelen megdupláznánk nem is az egészet, hanem csak a tényleges költőpénzt, már mennyivel jobban haladna minden, ami kellemes az életben, nem?
máj. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Bizonyára jobban haladna minden. Én csak annyit mondtam, hogy nekem most is elég, most is el tudunk menni magánorvoshoz ha el kell menni, el tudunk menni étterembe ha el akarunk. Kevesebb is elég lenne, mert sok mindent el tudnék hagyni a jelenlegi életformámból is.

Ha 1.5-2 milliónk lenne a nettó bevétel, akkor szerintem nagyobb házat vennénk és még egy, jobb autót vennénk (pedig jelenleg ez azt az egyet sem használjuk ki teljesen, de ugye egy autó az kell)

máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
53%

#19 Téged sem lehet nagyravágyással vádolni! 11%-os emelés bizonyos szektorokban még akár évente is lehetséges. Bár mivel ilyen keveset keresel, a tiedben nyilván nem.


#21 Háromtagú családnak 6-700 csak akkor elég, ha lakhatásra nem kell költeni, mert saját, kifizetett lakás van.

Két felnőtt havi kajája 160 ezer körül van, háromtagú családnak 230. Rezsit, közlekedést, háztartási árukat, szórakozást, mindent belevéve kijön legalább 450, tehát ha még albérletet vagy lakáshitelt kell fizetni, akkor megtakarítás nem marad.


#27 Nekünk az asszonnyal ketten 1,6 millió a nettó jövedelmünk, gyerek meg nincs, de hála a drágalátos CSOK-nak, nem tudunk a lakás helyett házat venni, mert ahhoz havi 300 ezres törlesztő kellene és még így is nyugdíjasok lennénk, mire kifizetnénk. Kösz, nem őrültem meg.

Inkább akkor megveszem végre azt a kocsit, amire mindig is vágytam.

máj. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

#28

"mert ahhoz havi 300 ezres törlesztő kellene és még így is nyugdíjasok lennénk, mire kifizetnénk. Kösz, nem őrültem meg"

Ha fix törlesztőd van, akkor megéri, mert a fogyatékos kormány úgyis elinflálja a hiteled.

Hasonlítsd össze a mai kereseteket a 20 évvel ezelőttiekkel. 20 évvel ezelőtt egy 40 ezres törlesztő elég combos volt. Ma meg ennyit vannak, akik havonta szórakozásra elköltenek.

máj. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
300 törlesztő az nem sok, egy normális albi 350-től kezdődik, amibe van legalább 2 szoba és nem csótány tanya
máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!