Van abban realitás hogy egy lepukkant lakást felújittatok majdhogynem luxus kivitelben aztán eladom?
Sajt példám: 6 millióért vettem részletre ( 11 végrehajtással, azokat a tartozásokat átvállalva, a maradék vételárat meg kifizetve a tulajnak ) árverésen az ingatlant 2016-ban.
5 év alatt, nem generálkivitelezővel, hanem részben magam újítottam fel részben hitelből 4 millióból, 21-ért adtam el 5 év után.
Pont kifedezte a felújítási hitelt és a másik ingatlanom, egykori svájci frank alapú szabad felhasználású devizahitelét.
Működhet, de ne 5 éven belül add el magánszemélyként, - vagy cégszerűen végezd akkor inkább - , ne jár úgy mint az akitől vettem, mert ő kb 0-ra jött ki a végén, az éven belüli értékesítésével, a fizetendő 15% szja miatt és az öröklési illetéke miatt, amivel a végrehajtásokkal teli ingatlant megörökölte.
Fontos a lokáció, vidéki vársosokban pl olcsóbbanjutsz hozzá 30-ból minimum kettőt vezel így és könnyebben is eladható és nem kell luxus szerűen felújítani, met a jó érték arányosa ingatlan könnyebbe eladhataó.
Felújítás után 3 héten belül 4 komolyabb érdeklődő volt, és el is kelt kp.-ra az ingatlan.
"6 millióért vettem részletre ( 11 végrehajtással, azokat a tartozásokat átvállalva, a maradék vételárat meg kifizetve a tulajnak ) árverésen az ingatlant 2016-ban."
Árverés esetén ilyen nincs, amit te leírtál.
1./ árverésen nincs részlet
2./ nem lehet tartozást átvállalni
3./ nem a tulajnak fizeted a vételárat, hanem a végrehajtói letéti számlára
"ne jár úgy mint az akitől vettem, mert ő kb 0-ra jött ki a végén, "
Tehát mégsem árverésen vetted... :)
"Működhet, de ne 5 éven belül add el magánszemélyként,"
Miért ne, ha SZJA törvény alapján a felújítás/karbantartás költsége leírható a bevétellel szemben, ha az értékesítés megelőző 24 hónapban történt az, és meghaladja a költsége a bevétel 5 %-át?
Továbbá, ha nem felújítás/karbantartás történt, hanem értéknövelő beruházás, az szintén leírható költségként a bevétellel szemben, mert ott nincs korlát sem összegre, sem időszakra tekintettel.
8-as szabadkezi értékesítésnek hívják, árverésre kiírt, eredménytelenség esetén egyezkedhetsz az eladóval és a végrehajtást kérővel, meg a végrehajtóval róla.
Igen, így a fennmaradó összeg adásvételnek fog minősülni, miután a hitelezőkkel megállapodtál a tartozások részletekben történő kifizetéseiben, amiket még az elhunyt rokonai halmoztak fel, akiknek a tulajdonrészeikre többszöri eredménytelen árverés volt kiírva, ezért a tartozás összegére is elegendő volt így "licitálni", illetve ajánlatot tenni.
Ezek adásvételibe be is kerülnek, a megfelelő ügyszámokkal, a vételárból levonással. Ami maradt, az megy a tulajnak.
Ez esetben ez neki 350.000 Ft volt.
Amit még le is adózott... ( mivel nem akart bajlódni a felújítással egy tőle 250 kmre lévő ingatlanon ). Ha elenyésző a felújítás, akkor érdemi hatása nincs a 15%-szjara, annyival többért meg nem fog elmenni, hogy meg is érjebelefeccolni. Ha meg 0 az adóalapod ahogy írod, akkor nem éri meg foglalkozni vele, mivel a költségeid olyan magaak a bevételhez képest, hogy megint nem éri meg vele foglalkozni.
Inkább tegyen bele, érjen piaci értéket és várja ki azokat az éveket, ahol ár az adó összege már bevállalható a várható ( hátralévő évek ) értéknövekedéséhez képest.
"8-as szabadkezi értékesítésnek hívják, "
Ha nem árverésen licitáltál rá és nyerted meg a licitet, akkor az nem árverésen történő vétel volt. Maradjunk ennyiben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!