Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 30 évesen kevésnek számít,...

30 évesen kevésnek számít, hogy ennyi pénzem, vagyonom van?

Figyelt kérdés

Szegeden van egy 30 milliót érő saját lakásom, amin van még 4 millió hitel.

Van félretéve 4-5 millió ft közti pénzem.

Nincs havi fixem, de ha osztom 12-vel az éves bevételem, akkor most kb. havi nettó 500 jön ki. (Ez fog még növekedni a jövőben és nem úgy értem, hogy az inflációval, hanem fogok ennél mostani értéken többet is keresni valaha.)


Azért kérdezem, mert van olyan volt osztálytársam gimiből, akinek már háza van, vagy egy másik jó barátomnak pl. már kb. 150 millió forintos vagyona, aki most lesz 31 éves.


máj. 3. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom neked is, meg a többi osztálytársadnak is örökségből/szülői támogatással lett lakása, szóval nem érdemes méricskélni. Nem azt mutatja, hogy ki mennyire volt szorgalmas, hanem azt, hogy ki mennyi segítséget kapott.
máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Mindig fogsz találni olyan embert, akihez képest "kevésnek számít" amid van.
máj. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Kevésnek. Miért nincs a duplája?
máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Ez teljesen jó,van aki még otthon lakik anyáéknàl és hó végén hosszan matat a pénztárcájában.

Nem vagyunk egyformák nyilván és kinek milyen a szerencséje.

máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. A lakás árának 40%-a volt nagyszülői örökségből, amit továbbadtak nekem. Nekem is volt önerőm és hitelt is vettem fel.


Múltkor számoltam és ha nem veszek lakást (amire még rá is költöttem mindenestől vagy 5 milliót azóta), csak állampapírban és amerikai tőzsdéj tartom a pénzt, akkor most kb. 15-20 millióm lenne félretéve.


A 150 milliós srácnak nem örökségből van. Félrerakott informatikusként 10 milliót, majd abból csinált 70 milliót a tőzsdén pár hónap alatt és azóta amerikai tőzsde etf-ben tartja. (Plusz még persze rengeteget is keres és abból a mai napig is tesz el.)

máj. 3. 16:51
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

"Nem azt mutatja, hogy ki mennyire volt szorgalmas, hanem azt, hogy ki mennyi segítséget kapott."


És az kit érdekel, hogy mit mutat? Inkább ülök a 300 milliós örökölt ingatlanomban dolgatlanul, mint hogy 12 órás műszakban dolgozzak 300 nettóért hogy az albérletet fizetni tudjam...

máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

a 3. osztálytársad meg alkoholista, a 4. munkatársad meg már nincs is az élők sorában.


30 évesen eljuthattál már oda, hogy nem méregeted a kukidat másokéhoz.

máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk miert nem fizeted ki a hitelt a tartalekodbol hogy meguszd a maradek kamatot?

A felszabadult torlesztoket meg elrakod. Penzugyileg ez lenne a legjobb megoldas.

máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

18:33


Nyilván ha valaki örökölt annyit, akkor azt kiélvezi, de ez nem a te eredményed. Ha nem kaptál volna, akkor ugyanúgy albérletben lennél, mint sokan mások. Sajnos nem mindenkinek adatik meg, hogy akkora szülői támogatást kapjon, mint a kérdező is. Az én szüleimnek pl saját lakása sincs, sőt pénzük se sok. Nekem nem lesz 30 éves koromra lakásom, de lehet, hogy később se. De nem ettől függ az, hogy az ember elégedett-e az életével. Ha mindig az elérhetetlen dolgokra gondolnék, ami másoknak az ölükbe hullik, már félkötöttem volna magam. A lehetőségekhez képest kell az embernek a legtöbbet kihozni az életéből, nem érdemes irreális célokat kitűzni.

máj. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha M.Lölö famíliához méred magad, akkor nagyon kevés. Ha egy afrikai éhező kisgyerekhez, akkor meg rengeteg. Mi a kérdés?
máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!