Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A vatera miért nem tünteti...

A vatera miért nem tünteti fel újabban, ha egy aukció 5 perc hosszabbítós?

Figyelt kérdés
A leggusztustalanabb aució amit már rég be kellett volna szüntetnie a vaterának az amikor az utolsó 5 percben licit érkezik és akkor meg hosszabítja a lejárati időt további 5 perccel. Az ilyen aukciókra elvből nem is licitálok akármennyire is érdekel az adott termék. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül, lehetséges, hogy ezért nem tüntetik fel az aukciónál, hogy 5 perc hosszabbítós fajta?

2023. nov. 12. 19:20
A kérdező szavazást indított:
A vatera 5 perc hosszabbítós aukcióira épeszű ember nem licitál ezért nem tüntetik fel újabban.
Feltüntetik, csak a kérdező nem látja hol, de ha így szavazok akkor leírom hol látható.
6 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
biztos térdrerogyva sírnak a vaterások, hogy neked elveid vannak licit közben
2023. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Mert az 5 perc hosszabítás nem volt eladóbarát.

Én is licitáltam így még régebben.

Pontosabban nem, a lejárat idejét percre figyelve, az utolsó percben lévő licitre rátettem a nyerőt és vártam.

Az utolsó 5-8 másodpercben nyomtam az entert, nem tudtak rálicitálni.

Erre más is rájött, hogy minek verjük fel az árat, azt csinálta amit én.

Igy az eladó rosszul járt és Vatera is a jutalék miatt.

Ezért vezették be a hosszabbítást, egyet kell értenem.

Később inkább megnéztem mennyit ér nekem azt rátettem, az automatikus licit meg ha kellett emelt. Ha nyertem értesítettek, ha nem, akkor is.

2023. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Vagy a te készülékedben van a hiba, vagy rossz helyen keresed. Közvetlenül az aukció végének időpontja alatt/mellett ki van írva, hogy "Ha az utolsó 5 percben licit érkezik, az aukció újabb 5 percig folytatódik." A hirdetést persze meg kell nézni hozzá, lista nézetben nem látszik (ez mindig is így volt)
2023. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ez az egyik legjobb funkciója a vaterának, nekem volt olyan Star Wars-könyvem, amelyiket másfél órával sikerült így meghosszabbítgatni ötpercenként (A holtak védelmezői), s bő tizenötezerrel drágábban ment el a könyv.
2023. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2-es te érted amit leírtál? Mert én nem. Ezt az 5 perces hosszabbítós licitet külön tatrifával lehet az eladó által beállítani, az aukciók többsége nem ilyen szerencsére.


3-as, a legutóbb sem volt kiírva ott ahol te írod, csak miután valaki rálicitált az utolsó 5 percben és lejárt az eredeti határidő és csak azután írta ki, az általad is idézett szöveget a meghosszabbításról.


4-es, gratulálok a mérhetetlen kapzsiságodhoz. Másrészt sose értettem, hogy miért jó a piaci ár többszörösére fellicitálni olyan termékeket is amiket simán meg lehet venni máshol a vaterás fellicitált ár töredékéért.

2023. nov. 12. 23:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kapzsiság, ez üzlet.


1 Ft-ról indítottam az aukciót, ha csak egyetlen érdeklődő lett volna, annyiért kelt volna el.


Ilyen helyzetekben nem az eladó a kapzsi, hanem a vevő. Ezek akár összeverekedni is hajlandóak lennének az adott termékért.


A múltkor felraktam szintén 1 Ft-os kikiáltási áron egy 1950-es kártyanaptárt, két versenytársnak köszönhetően 50e Ft lett a vége, s annál nem is állítottam be az ötperces hosszabbítást. Nem is feltételeztem, hogy ekkora érdeklődés lesz.

2023. nov. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
#5: kapzsiság...?!?! Nem Te vagy a legélesebb kés a fiókban, ugye...?
2023. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es de nálad még mindig élesebb.
2023. nov. 13. 12:30
 9/11 A kérdező kommentje:
6-os, igen, erre a hisztériára épít a vatera, mert ez nem más mint hisztéria. Az viszont nem túl hihető, hogy egy kártyanaptárat 50 ezerért passzoltál el, linket tudsz küldeni róla?
2023. nov. 13. 12:33
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Neked a pénz csak hobbi, vagy helyből vagy ilyen ostoba?
2023. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!