Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem bízok a...

Mit tegyek, ha nem bízok a biztosítóban, ahol a magánnyugdíjam van?

Figyelt kérdés
Az összes biztosításomat náluk kötöttem kb 8 évvel ezelőtt, az idei évben volt először kárigényem, kb 20 ezer ft-os összeg. Amikor beadtam a kárigényt, úgy tettek, mintha nem kapták volna meg, nem válaszoltak. Telefonon felhívtam őket, akkor meg hülyének tettette magát az ügyintéző, de olyan formában, mintha nem értené mit mondok, nem hallana jól (szakadozik a vonal stb), majd pedig félretette a kagylót. Visszahívtam a központi számot, újra ugyanazt az ügyintézőt kapcsolta kb 2 percen belül, akkor meg úgy csinált, mintha nem emlékezne rám, pedig még ugyanazzal a névvel is mutatkozott be. Utána azt állították, hogy én ilyen kárra nem kötöttem biztosítást, ami tényszerűen nem igaz. Elküldtem nekik a szerződést, bekarikázva a megfelelő részt. Válasz: nem kapták meg. Jó... Emiatt meg akartam szüntetni a biztosítást, 2 másik kötvénnyel együtt. Az egyiket sikerült csak megszűntetni, a másik kettőt nem voltak hajlandók mindenféle kifogásra hivatkozva (nincs a kötvényhez email cím megadva, anélkül meg nem tudják megszűntetni stb...holott a kötésekor megadtam nekik, a szerződésen is rajta van. Ezalatt az ügyintézés alatt is ugyanígy félrerakták a kagylót, hazudoztak, hogy bontott a vonal, nem értik amit mondok stb és megpróbálták magukat debilnek tettetni, csak hogy ne menjen végig rendesen az ügymenet, egyszóval szabotáltak. Tehát normálisan nem sikerült megszüntetni a biztosításaimat, a kiérkező csekkek nem befizetésével fog megszűnni majd mindkettő, mert máshogy nem lehetett velük elintézni semmit. Egy korábbi alacsonyabb díjcsomagra váltásnál hasonlóan gáncsoskodtak, így második éve fizetem a magasabb díjcsomagot kéretlenül, de most attól is ilyen úton fogok megszabadulni. A kérdésem, a magánnyugdíjamat hogy tudnám akár jogi úton máshova vinni, hogy ne bukjak rajta, mert ezek után nem bízok benne, hogy akár egy fillért is látok innen, egészen maffiaszerű képet mutatnak magukról.

2023. nov. 12. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez így nem lesz jó more!


menj be személyesen és intézd el úgy az összes ügyedet. Díjnemfizetés esetén lesznek késedelmi kamatok, pótdíjazás, miegyéb. Nem akarod te azt.


A nyugdíjszámládat is simán át lehet vinni máshová, de erről az aszf-et elolvasva tudsz meg többet.

Szóval, ne telefonálgass, hanem menj és intézd személyesen!

2023. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hat ha nem bízol meg bennük akkor miért náluk kötötted dfq
2023. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!