Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A fogyasztóvédelem ebben az...

A fogyasztóvédelem ebben az esetben tud valami kezdeni? Van értelme hozzájuk fordulni? Vagy mit lehet tenni, kihez lehet menni?

Figyelt kérdés

Férjem a jegy-gyűrűjét elvitte tágításra. Aztán rá 3 hétre mikor ment volna érte, közölték, hogy minta miatt kéne a párja. Ezt követően másnap bevitte az enyimet is (gravírozott). Aztán az ezt követő 3 hét után jöttek az igérgetések, hogy majd jövőhéten, majd jövőhéten...

Annyira már jutottak, hogy a gyűrűket hazahozták, de még az ékszerésznél van. Mikor elhozta azt mondta, hogy olyan 3-4 nap múlva lehet érdeklődni. A megadott nap eltelte után fel is hívtuk őket, elvileg ma lehetett érte menni. Viszont mondhatni az utolsó pillanatban visszamondták, hogy nem lehet akkorát tágítani a gyűrűn, mint azt kéne, így újat kell készíteni. Szóval megint kitolták a dátumot úgy, hogy evileg pénteken lehet érte menni. Ami azt jelenti, hogy ha pénteken végre kész lesz, akkor kereken 2 hónapja, hogy én nem láttam a gyűrűmet, pedig csak minta miatt ment be. A férjem meg...

Szóval az érdekelne, hogy ha még most sem lesz kész a gyűrű, és nem kapjuk meg, akkor mit tudunk kezdeni? Már tele van a hócipők a majdjaikkal!!! Fogyasztóvédelemhez, vagy kihez forduljunk?

A baj, hogy papírt nem kapott róla, hogy be vannak adva a gyűrűk, azt mondták azzal a papírral kell majd értük menni, amit akkor kapott, amikor vettük. Szóval semmi más papírt nem adtak neki.

Köszi, és bocsi, hogy hosszú lett, de le akartam írni az egész esetet!


2010. okt. 19. 14:57
 1/2 anonim válasza:
Természetesen írsz a fogyasztóvédelemnek, azonnal megkeresik őket és elmondom, hogy abban a pillanatban segítőkészek lesznek. Hülye példa, de nekem még gyerek koromban vettek a szüleim egy kormányt a számítógéphez. Elromlott, elvittük, de mindig csak ígérgettek, mire végre odaadták, félig volt megcsinálva. Írtunk a fogyasztóvédelemnek, jaj egyből olyan segítőkészek lettek, hogy küldtek egy új és jobb terméket. Szal ilyenkor, ne gondolkozz, hanem egyből írj nekik, há ki ez az ékszerész?
2010. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Végre itthon vannak a gyűrűk, bár nem veszünk semmi változást észre rajta. Fényes, mint új korában, de nem igen lett nagyobb. De mindegy mostmár, akkor hordja tovább a bal kezének gyűrűs ujján, a lényeg, hogy megvan végre. Meg mondjuk a sok késés miatt az volt előszőr, hogy nem kell fizetni. A késöbbiekben, hogy kifizetik az akkori vételárát és ingyen kapjuk majd vissza a gyűrűket. Hát fizetnünk nem kellett, de nem is láttunk egy fillért se.

2010. okt. 21. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!