Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van tippetek hogyan tudom...

Van tippetek hogyan tudom kideríteni, mennyi víz tartozás lehet a házon? Vajon mi lehet a plafon? A víztartozás vajon kamatozik? Hány hónap nem fizetés kell ahhoz, hogy a vizet lekapcsolják? Mire lehet számítani? 1millás víztartozás?

Figyelt kérdés

20éve építették 50m², kb 10éve nem lakják árverezik.

Megvenném viszont van egy ilyen iromány ott.:


A Végrehajtó tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy az illetékes vízi közmű-szolgáltató tud információt adni arra vonatkozóan, hogy a

tárgyi felhasználási helyre vonatkozóan korábbi közszolgáltatási szerződés alapján rendezetlen követelés áll-e fenn, illetve a vízi

közmű-szolgáltatás korlátozásra vagy felfüggesztésre került-e a vízi közmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény 51. § és 58.

§ alapján. Amennyiben a vízi közmű-szolgáltatás korlátozásra vagy felfüggesztésre került, a vízi közmű-szolgáltató csak akkor fog

szerződést kötni a vevővel, ha fogyasztási helyen fennálló tartozás kifizetésre került. A végrehajtónak erre vonatkozó információ nem

áll rendelkezésére.



Na már most, csak tulajdonosnak adnak ki információt. Tehát nem tudom lekérdezni. A tulajt nem ismerem.

Nem lakik benne jelenleg senki. Elvileg volt egy kisebb víztörés ott az út mellett a házzal szemben de ez sem fix infó.



2023. okt. 21. 01:40
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
60%

"a vízi közmű-szolgáltató csak akkor fog szerződést kötni a vevővel, ha fogyasztási helyen fennálló tartozás kifizetésre került"



Elhiszem, hogy ez a gyakorlat, de ez törvénytelen.

2023. okt. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, a víztartozás marad a házon hiába lesz új tulaj.
2023. okt. 21. 02:10
 3/41 anonim ***** válasza:
45%

Látom, nem tudtad értelmezni, amit írtam.


De sebaj!

2023. okt. 21. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
42%

Ház vagy lakás? Hol? Bemenjek helyetted a vízműhöz megkérdezni?

A tartozás az előző lakót vagy tulajdonost terheli, nem a te sarad.

Kérésedre be kell kötniük a vizet, ha korábban leszerelték a vízórát, de te leszel az új tulajdonos.

2023. okt. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
12%

Nincs még az ingatlanra terhelve?

Egyébként felhívnám a végrehajtót, hogy mégis hogy az anyámba szerezzek infót!? Bár ha mélyen áron alul van, akkor ezt belekalkulálták...

Ha van ismerős a vízműnél, 5 perc alatt rákeres, egyébként meg befenyegetném a vízművet a fogyasztóvédelemmel, mert tényleg nem szabályos ez így.

2023. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Nincs ráterhelve az ingatlanra, néztem tulajdoni lapot. A vizmut felhivtam, nem adnak felvilagositast mert nem vagyok tulaj. Annyit kiszedtem belőlük h nikcs víz már, lekapcsolták. De hogy mennyi a tartozás azt nem.
2023. okt. 21. 12:43
 7/41 anonim ***** válasza:
21%
Ház vagy lakás? Hol?
2023. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Ház

Szabolcs megye

2023. okt. 22. 01:32
 9/41 anonim ***** válasza:
0%
Végrehajtó be tudja szerezni a közműszolgáltatótól az aktuális hátralék összegét, ha a tulaj(szerződő) nem elérhető, vagy nem ismered.
2023. okt. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
28%
Szabolcs megyében először a szomszédokat nézném meg, illetve a település azon részét, ahol a házikó van. Akármilyen olcsón lehet egy árverésen megvenni, ha vállalhatatlan szomszédok vannak, nem licitálnék.
2023. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!