Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi nettóból...

Szerintetek mennyi nettóból tud megélni egy ember egyedül?

Figyelt kérdés
Kirándulás és utazgatás meg koncertre járás nélkül. Viszont a számlák vagy a javittatás sohasem okozzon gondot. Meg persze ruha is kell.
2023. okt. 18. 08:07
1 2 3 4
 21/31 árokpart ***** válasza:
73%
El kell menni sajnos külföldre. Már minden környező országban könnyebb a megélhetés mint nálunk. Úgy tönkretettek minket, hogy az sem biztos, hogy ebből ki lehet jönni úgy , hogy még egyáltalán marad országunk.
2023. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
#19 : A saját legfeljebb hitelből és azután is kell törleszteni, szóval a lakhatás egy fix költség, nyilván számolni kell vele.
2023. okt. 18. 15:35
 23/31 anonim ***** válasza:
54%
Nem egészen fix a lakhatás. Amikor én lakást vettem, a hitel + rezsi kisebb összeg volt, mint albérlet + rezsi. Ráadásul a saját lehet úgy is, hogy örököltél.
2023. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
74%
Hypno ezzel a mondatával sikeresen bebizonyította mennyire életképtelen... Aki képtelen megélni egyedül albérlet költségeinek levonását követően 300 ezerből, az ássa el magát, mert életképtelen. Nem kell mindennap 10 ezreket otthagyni Mekiben, és egyéb éttermekben, te jó ég... Ilyenek fognak először kipusztulni egy Armageddon esetén. :)
2023. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%

#24


Te miért megint velem foglalkozol Bubuka?

Még olvasni sem tudsz, vagy értelmezni azt amit olvasol?


Mert én pont azt a 300-at saccoltam. Abból lehet ruházkodni, tartalékot képezni, fizetni a rezsit és nem mindenből a legolcsóbbat, legsz.rabbat venni.

2023. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
#23 : Örökölni egy egészet? Max egy harmadot. A csokos babák idejében pedig lesz ez még hatod vagy huszad rész is!
2023. okt. 19. 07:19
 27/31 A kérdező kommentje:
#24 : Mondjuk az étterem a legnagyobb pénzpazarlás, nyilván nem kell odamenni.
2023. okt. 19. 07:23
 28/31 anonim ***** válasza:
62%

"Örökölni egy egészet? Max egy harmadot."


Vannak egykék is. Én sem örököltem, de nem mindenki nagy családban nő fel, ahol osztozni kell a többi gyerekkel. Te meg általánosságban kérdeztél.

Egyébként nekem például nincs gyerekem, nem tervezek, de a testvérem most fog nősülni, nekik valószínűleg lesznek gyerekeik, és tőlem ők majd örökölhetnek a törvényes öröklési rend szerint a testvéremen keresztül.

2023. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

A fix költségektől függ, mennyiből tud valaki megélni. Nem ugyanaz, ha valakinek van egy tehermentes ingatlana, mint hogyha albérletet fizet, albérlet esetén az sem mindegy, hogy hol van az albérlet, város, falu, főváros, mennyire központi rész, milyen környék, az ingatlan típusától függően is mások a költségek, nem ugyanaz egy távhős másfél szobás lakás, mint egy kádár kocka. A legtöbben az étkezésen tudnak spórolni, de ha valakinek speciális étrend kell, valami ételallergia, cukorbetegség miatt például, az már megdobhatja a költséget. Közlekedési költség sem mindegy, hogy hol, Budapesten az éves bérlet az egyik leggazdaságosabb, esetleg kerékpár, akár saját, akár közösségi használatú, de vannak térségek az országban, ahol autó nélkül meg vagy lőve, mert nagyok a távolságok, és rossz a tömegközlekedés.

Egyébként én nettó 300 körülre lőném be az átlagot, de a fentiektől függően ez lefelé és fölfelé is változhat.

2023. okt. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
#29 : 300e azért elég kevés lesz egy városban, vidéken. 120e Ft a lakás bérletije. 35e Ft a rezsi és a biztosítás. Egy hónapban minden napra kell legalább 3000 Ft valami élelmiszerre. Ruhát még nem vettünk, orvosnál nem voltunk, nem közlekedtünk. Ja és még 0 Ft a megtakarítás is.
2023. okt. 20. 08:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!