Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes-e 1 millió forintot...

Érdemes-e 1 millió forintot valutába fektetni befektetés céljából?

Figyelt kérdés

Nem értek a igazából a pénzügyi dolgokhoz, de szeretnék elkezdeni ezzel is foglalkozni.

Ha érdemes, hogyan?



2023. aug. 13. 08:40
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Atya-világ! Na, köszi, hogy írtátok.:))
2023. aug. 13. 20:51
 22/31 anonim ***** válasza:

@21


Én az Admiralsnál nyitottam egy számlát kifejezetten arra a célra, hogy devizák között váltogassak. EUR/HUF esetében nappal jellemzően 28 fillér a különbség a vételi és az eladási ár között. Tehát akár napon belül többször tudok váltani oda vissza, ha a helyzet úgy hozza.


Ha pedig az EUR/HUF-ot shortolom, azaz forintot vásárolok euró ellenében, akkor napi kamatot kapok, melynek lényegesen magasabb a kamata, mint az állampapír hozama.

2023. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

“ott végtelen a kockázat, tehát simán elbukhatod vele az 1 milliódat akár pár perc alatt.”


Ez jó nagy marhaság. Jó lenne hiteles forrásból tájékozódnod, s akkor nem írnál ekkora ökörségeket.

2023. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Ha pedig az EUR/HUF-ot shortolom, azaz forintot vásárolok euró ellenében, akkor napi kamatot kapok, melynek lényegesen magasabb a kamata, mint az állampapír hozama."

Ne degradálj senkit, hogy ki beszél ökörségeket, mutasd inkább a számládat és elhiszem, hogy nem csak demózol, hanem rendes összeget forgatsz az Admiralsnál forexen. Na, muta, ne szájhősködj!

2023. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

@24


Bárki láthatja a számlámat, aki méltó rá. Ám, te a stílusod alapján nem tartozol közéjük.

2023. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

@24


A demó neked való. Én demó-forintokért még soha nem tudtam pl. kenyeret venni.


Ezért kereskedek élesben.

2023. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Ezért kereskedek élesben."

Csak szájhősködsz.

2023. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

@27


"Csak szájhősködsz."


Bizonyítsd be!

2023. aug. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
En nem vagyok hulye mint kb mindenki, hogy masnak keresem a penzt, es nekem adja a negyedet. Ha magadnak dolgozol akkor te kapod meg az egeszet.
2023. aug. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
56%

Kedves #21 melyik devizapár adja most a legjobb kamatot? Mersz-e arra kötni, vagy kerülöd?

És hogyan lehet kiszámolni, hogy mondjuk egy nem túl nagy, 3000 eurós számlán hány LOT-os pozícióban shortolhatok mondjuk az általad említett EUR/HUF devizapárt és mekkora veszteségre számíthatok, ha X Ft-ot vagy %-ot romlik a forint árfolyama?

2023. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!