Érdemes-e 1 millió forintot valutába fektetni befektetés céljából?
Nem értek a igazából a pénzügyi dolgokhoz, de szeretnék elkezdeni ezzel is foglalkozni.
Ha érdemes, hogyan?
Nem keveredtem ellentmondásba. A befektetési célú eszköz azt jelenti, hogy befektetési forma: értékpapír, ingatlan, áru, ingatlan stb. Ezek megvásárlása jelenti a befektetést, mint tevékenységet. Ezekre kell a pénzt elkölteni, hogy aztán ezeket tartsuk vagyonként. Az, hogy a pénz nem befektetési célú eszköz, azt jelenti, hogy nem tartjuk vagyonként.
Sajnálom ha nagyon szájbarágósra sikerült de talán jobb biztosra menni, mert úgy tűnt, hogy szükséges…
"Az, hogy a pénz nem befektetési célú eszköz, azt jelenti, hogy nem tartjuk vagyonként."
De, nagyon sokan tartják vagyonként. Azért nem teszi be a sok vidéki Mari néni a bankba sem például azt a pénzt, amit félre tesz a saját temetésére.
De ott volt a szolnoki főorvos is, akit most kapcsoltak le 40 millió forintnyi húszezressel egy papírszatyorban tartva azt otthonában. Vagyonként tartotta otthon, mert gondolom nem merte befizetni a bankszámlájára, nehogy gyanús legyen. Persze csinálhatott volna magánpraxist álcának és oda is szedhette volna a milliós hálapénzeket legális bevételként. Nem így tett...
Biztos sokan tartják vagyonként csak hát mint írtam, nem arra való.
Például van aki a gyurmát megeszi, de ettől még igaz marad, hogy a gyurma nem ennivaló🤷♂️
"Érdemes-e 1 millió forintot valutába fektetni befektetés céljából?"
Persze, hogy érdemes, csak nehéz eltalálni, hogy mikor vegyél és mikor add el. Ha rosszkor veszel, hónapokra vagy fél-egy évre bele ragadsz egy kedvezőtlen árfolyamba. Akik tavaly 450 Ft környékén vettek dollárt, még sok idő el fog telni, mire pénzüknél lesznek újra. És azóta járt már 330 környékén is a dollár. Szóval nagyon nem mindegy, hogy mikor veszed és mikor adod el.
Veheted te a 330-as árfolyamon is, de ha felugrik 360-ra, mint most a múlt héten, de nem adod el, mert várod, hogy majd feljebb menjen még, de nem megy, hanem szép lassan, hetek alatt lecsorog megint 330-ra, akkor fogod majd a fejed, hogy jajj, miért nem adtam el 360-on, kereshettem volna egy kis pénzt.
Ugyanígy, ha eladod 360-on, de megy feljebb az árfolyam 380-ig és onnan fordul vissza, akkor azért fogod a fejed, hogy jajj, miért nem 380-on adtam el...
Vagy ha vetted 330-on és eladtad 360-on és látod, hogy megy feljebb, már 370, majd 380 és megijedsz, hogy eladtad 360-on és kimaradsz valami nagy emelkedésből és esetleg bevásárolsz 380-on újra... Majd elkezd esni az árfolyam...
És így tovább.
Nem olyan egyszerű ez, ahogy elképzeled, hogy ebből fogod többszörözni a pénzed. Éppen ezért csak olyan pénzt szabad belerakni, ami nem fog neked hiányozni, ha esetleg egy évig, vagy még tovább benne fog állni a pénzed és nem tudod mozdítani, mert rosszabb az árfolyam, mint ahol vetted és veszítenél rajta, ha közben eladod.
Az állampapír cserében fixen és munka nélkül hozza neked hirdetett hozamot, most 15%-ot vagy mennyit.
"Arra gondoltam, hogy árfolyam változásokból lehet-e plusz pénzekhez jutni."
Igen, lehet. Elég sokan vagyunk, akik ebből élünk.
Csak az ilyesmit nem pénzváltónál vásárolt és eladott valutával szokás, ahol 20 Ft a spread, hanem a tőzsdén, devizapárokkal, ahol 20 fillér. Így, ha változik az árfolyam egy forintot, máris lehet profitod.
Ezzel napon belül is tudsz profitot termelni, pénzváltónál valutával ügyeskedve, egy oldalazó árfolyam esetén pedig akár hónapok alatt sem.
Köszönöm a sok eszmefuttatást és előrevivő gondolatot.
Végül is inkább tegyem állampapírba, igen utána olvastam, köszi a tanácsot.
És próbálkozok Revolut számlán valutaárfolyam nyereséggel is.
"És próbálkozok Revolut számlán valutaárfolyam nyereséggel is."
Ha azt akarod, hogy tiltsák a Revolut számládat, akkor csináld... :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!