Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nyernétek 300 millió...

Ha nyernétek 300 millió forintot kenón, vagy valamilyen lottón, akkor mit csináltátok a pénzzel?

Figyelt kérdés

2023. febr. 9. 10:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%

1/3 rész Ingatlan, állampapír, részvény.

Havi kb 1 millió jönne belőle a megélhetésre, abból ellennék. Igazi luxusra nem telne belőle, de azért jól meg lehetne élni.


Ez kissé spártai életmódnak tűnhet, ha van az embernek 300milliója, de lehet dönteni, hogy 2-5-10 év hedonizmus, aztán vége, vagy havi 1millió kényelem még 70 évig, aztán az örökösöknek.

Én a 2-est preferálom, nincsenek luxus igényeim.

2023. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

#1.


Az ingatlan nagy eséllyel hoz profitot és az amortizációval csak később kell foglalkozni, ha kell egyáltalán… De mind az állampapíron, mind pedig a tőzsdén lehet azért bukni. Persze lehet, hogy Te értesz hozzá, otthon vagy a mikroökonómiában, akkor értem miért ezekbe fektetnél…


Amúgy köszi a választ!


És hol és hány ingatlant vennél?

Rendelkezel e amúgy jelenleg ingatlannal?


Nekem pl. nincs, tehát ha én nyernék egy jó nagy részt az vinne el, ami ugye nem termelne semmit, mert én élnék benne

2023. febr. 9. 11:20
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanezeket venném, mint az 1. Válaszoló, csak nem 1/3 arányban, hanem az ingatlan és államkötvény részek akkorák lennének csak amik a jelenlegi életszínvonalamat hozamaikkal fedezhetik. A többi részvényekbe menne, vagy ETF-ekbe amik részvényeket tartalmaznak.
2023. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

"És hol és hány ingatlant vennél?"


Ott, amit ismersz.

Én vennék 3-at kb 30-30 millióért.

Állampapír nekem biztonságot nyújt, hogy azt bármikor feltörhetem, évente garantáltan megkapom a kamatot.

Ha az ingatlanban a bérlő nem fizet, akkor is ott az állampapír láb.

Tőzsde se annyira kockázatos, mint ahogy kívülről látszik. Annyi, hogy volatilis. Amikor alacsony az árfolyam, akkor nem jó belőle pénzt kivenni, és vannak amikor jó az árfolyam, akkor meg igen. Erre is jó az állampapír láb, hogyha 5 évig nem akarok a tőzsdéről pénzt kivenni, akkor felélem azt, és utána visszapótolom majd. Ha nem értesz hozzá egyáltalán, akkor is egy indexköveteő ETF-el működik a dolog.

Én ezzel a 3 lábbal jól érezném magam.


Az ingatlan láb adna egy stabil bevételt, ami évente nő. És közben a tőkeérték is nő.

A tőzsdei láb azért felelne, hogy a tőke értéke növekedjen.

Az állampapír láb az a nagyjából likvid forrás, amihez bármikor lehet nyúlni. Alapból csak a kamatokat élném fel, ezzel is amortizálódna a tőke, de ha kell, akkor a tőkéből is vennék ki. 10 évig csak ebből el lehet lenni.

Vagy ha látszik, hogy csökken a tőke, akkor visszafogni magam az 1 milliós szintről leadni a fél milliósra.

Amit felélnék az állampapír lábból azt később visszapótolnám a részvényekből.


Belegondolva a havi 1millió lehet, hogy túlzás. De egy 6-7ezret azért stabilian kitermelne a fenti.


Én tudnék hova tenni 300milliót, sajnos nincs ennyim :)

A 100 talán összejön 10 éven belül.

---

"Rendelkezel e amúgy jelenleg ingatlannal?"

Van egy, amiben lakom. Befektetési ingatlanom még nincs, talán idén év végén, vagy jövőre érdemes lehet vennem egyet banki hitellel.


Az elmúlt években a részvény portfóliómat építgettem.

2023. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy ingatlant vennék, magamnak. A többit meg befektetném szakértő segítséggel. Ennyi pénzből már lehet életmódváltást csinálni, beleférnek az utazások is, persze csak ésszel, nehogy elfogyjon a tőke.

Ha ingatlanban gondolkodsz, érdemes lehet vállalkozásban csinálni, szerződött karbantartó brigáddal. Most is vannak már bérházak, amik így működnek, bár egy olyanra a 300 millió kevés.

2023. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is állampapírba fektetnék. Most pl. a prémium magyar állampapír 16% kamatot fizet. Vennék néhány ingatlant is. Luxus igényeim nekem sincsenek. Havi fél milla bőven elég lenne
2023. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
100%
Házat vennék aminek az aljában üzletet nyitnék. A szívemnek kedves elfoglaltság lenne, S lenne rá lehetőségem lassan befutni, mert lenne rá fedezet. Nem kellene időt pazaroljak az utazásra sem.
2023. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
100%

7es vagyok...

....a folyton termő pénz sem tenne boldoggá.. a semmittevés csak ideig óráig kielégítő,nekem kellenek a célok és a sikerélmények

2023. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
#6 - A hangsúly a moston van. Nem alapozhatsz 40 éves befektetési stratégiát arra, hogy most éppen mi van.
2023. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
78%

6-os vagyok. Ez a kamat most csak egy-két évig lesz ilyen magas, tisztában vagyok vele. Szerintem 40 évre előre csak a jóisten tud tervezni, mert emberi lény nem tudhatja mi lesz itt akár pár éven belül is.


Az átlag ember pedig annyira buta, hogy elpitsázná ezt az összeget 4-5 év alatt, vagy még előbb.

2023. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!