Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az átlag koltesetek a...

Mennyi az átlag koltesetek a banki alkalmazások szerint? Reálisan nézve elengedtetek már azt hogy fiatalon hogy lesz saját lakásotok?

Figyelt kérdés

Brutal szerintem de 443 e az átlag költésem.

úgy hogy se hitelt se albérletet nem fizetek és nyaralni se voltam szervezet formában.ugy értve hogy megszalni nem voltam.

Rezsit fizetek ennyi.+


Rengeteg helyre megyünk volt olyan hogy 4 napig volt nálam a gyerekem akor 4 különböző strandra jártunk és minden nap gyorskajaldaban kellet enni mert nemtudok főzni. Nagy darab vagyok nagyon sok kaját fogyasztók mert amúgy éheznek.

Rengeteg pénz megy el kajára és pl a gyerekkel szinte minden nap fagyizunk vagy kocsizunk/rolerezunk valahova plusz belépők gyerekkel strand mozi jatszohaz allatkert vagy simogató stb



Ruhára pl egyáltalán nem költők autóra is azt ami muszaly.

Plusz semmi luxus talán 6 hónap alatt vettem 1 gsohts órát 30 e ért hogy ne keljen telefont vinnem mindenhova hogy lássam az időt.

Plusz 300 e ért egy nagyteljesutmenyu e rollert spórolásra hogy ne kelljen kocsival mászkálni melóba (25ft/km fizetik de az mi a mai árakon)


hát csak félig meddig vált be reggeles műszakban fáradt vagyok rollerezgetni a hideg sötétben.

Éjszakásban szintúgy.

Egyedül délutános műszakban járok vele mert úgy kényelmes.plusz a gyerekkel megyünk mindenfele vele

Élmény teren megerte .

Nagyon megy a pénz aztán nyáron keresek rongyos 350 e nettó körül

Télen kicsit jobb 400 450 e plusz 13 14 .havi

Így kb stagnálók vagy lassú ütemben fogy a számlám van egykis tartalék.

Sose lesz semmim de én már feladtam most van hol laknom családom által aztán ha ez idővel változna akor berelnek egy szobát aztán kész ennyire jut .

A gyerek meg a kaja meg a benzin csődbe vissz 😀



2023. aug. 11. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 350-ből kocsi is, gyerek is? Ott a probléma.
2023. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Reálisan nézve elengedtetek már azt hogy fiatalon hogy lesz saját lakásotok?"


Én már a másodikat vettem meg 28 évesen, az első egy falusi családi ház 23 évesen a másodikaf pedig 27 évesen Budapesten egy 2 szobás erkélyes lakás. Supply chain managerként dolgozom home officeból bruttó 1,7 milliós fizetéssel.

2023. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2#1,7 millióból adózás után mondjuk marad 1,3 1,2 hát igen annyiból már lehet itthon is boldogulni .

Jó mondjuk te már gondolom költesz ruhára és nyaralasra minőségibb kajára és autóra


Gondolom azért 600 elmegy ebből

minden hónapban nem?


Én teljesen techalot alapotba kerultem anyagilag és maganeletileg is 30 40 e forintot havonta nem érdemes félre rakni akor inkább úgy vagyok vele hogy felelem és akor legalább viszonylag jól érzem magam.

2023. aug. 11. 23:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Elolvasva amit és ahogy írsz, nem tudsz bánni a pénzzel.
2023. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6-700 ezer a havi költésem és nem a banki alkalmazás szerint, mert az beleszámolja pl azt, amit állampapírba teszek. Saját költségvetés app szerint vezetem.
2023. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Én nem a banki alkalmazás szerinti kiadásokat veszem figyelembe mert akkor milliók lennének a brókerszámlákra beutalások miatt…


Kettős könyvvitel szerint vezetem a költségeket, úgy a megélhetési költségek 250-300 ezer forintot tesznek ki. A kényelmi/luxusköltések pl utazások ezt megdobhatják havi pár tízezertől pár százezerig változatos összegekkel.


Én elengedtem a saját lakást, de nem azért mert nem engedhetem meg magamnak, hanem mert sokkal jobb befektetési lehetőségek is vannak mint 1-2 db lakás. Inkább veszek REIT részvényeket amely vállalatokban lakások, irodák százezrei tejelnek. Sokkal diverzifikáltabb ingatlankitettség mint egy saját lakás amit képes elértékteleníteni egy kokero szomszédság vagy egy új környékbeli sajátosság. Arról nem is beszélve hogy a hazai ingatlanok árait felpumpálták ezek az állami embertenyésztő hitelek, amely ingyenpénzekkel én nem akarom versenyeztetni azt a pénzt amiért megdolgoztam.

2023. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 24 évesen lett saját lakásom. Most 34 évesen saját házam van hitelmentesen.
2023. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akor lett volna reális esélyem ha min 5 6 évig nem csinálok gyereket és otthon maradok és gyűjtök fegyelmezeten.


Mikor elkezdtem melózni másfél ev alatt félre raktam 2 milliót mert akor otthon laktam anyameknak leadtam 30 e és kész. Kajám is volt rezsi is bele volt számítva

Igaz csak 180 e kerestem akor. de semmilyen költségem nem volt


Több mint a fele megmaradt . És ez kb 6 éve.


Aztán hirtelen jött egy ötlet hogy nem huzuk ki .... a csajombol és hirtelen az egekbe emelkedtek a költségek 😀 .

2023. aug. 12. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!