Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság 2 átlag ember,...

Manapság 2 átlag ember, viszonylag átlagos fizetéssel, hogy tud saját házat építeni hitel nélkül?

Figyelt kérdés
2023. júl. 13. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Átlagember átlagfizetésből nem tud házat építeni hitel nélkül, max ha örököltek valamit.
2023. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Röviden: sehogy.
2023. júl. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 krwkco ***** válasza:
82%

"...hitel nélkül?"

A lakás egy egész életre szolgáló fogyasztási cikk. Vagyis egy életen át kellene az árát gyüjteni, de ezzel ellentétben már a felnőttkor elején szükség van rá. Amikor a fogyasztási igény és az anyagi ellentételezés időben elválik arra találták ki a hitelt. (Vagy az ellentétét a kölcsönadást, befektetést.)

Más kérdés, hogy egy ház -jó környéken- nagyobb anyagi megterhelés, mint egy lakás. Átlagon felüli. Egy átlagembernek nem jár.

És manapság hitellel sem könnyű egy lakásvételt megvalósítani.

2023. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Hitel nélkül sehogy. Soha nem is volt jellemző, hogy hitel nélkül házad legyen.

Nem ördögtől való a hitel, csak ésszel kell felvenni. Az szokott bebukni a hitellel, aki erőn felül vállal.

Viszont a házról tegyetek le, max egy lakás lehet reális.

Ha két átlagos fizut veszünk, az havi nettó 600 körül van, amire kb 200-as törlesztő vállalható be biztonsággal, azaz olyan 25 milliót kaphattok 25 évre. Hozzátesztek 7 millió önerőt és megvan egy normális állapotú lakás.

Vagy lehettek őrültek és kimaxolhatjátok a JTM-et, de ház abból se lesz, már persze ha nem Mucsajröcsöge alsón akarsz házat venni.

2023. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy. Jellemzően azok építkeznek, aki örökölnek/kapnal beforgatható ingatlant vagy pénzt a szülőktől, bár manapság szerintem ők is vesznek fel hitelt.
2023. júl. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Sehogy. De attól is függ azért, hogy hol. Van, ahol a telek annyi, mint máshol egy ház, persze átlagos esetről beszélek, nem ilyen luxus dolgokról.

Vannak olyan zsákfalvak, az isten hátamögött, ahol 1 ft, vagy ingyen is adnak telket, csak ne haljon ki a falu.

Amúgy, két átlag fizuból, még ha meg is van a telek évtizedes akció.

Sokat lehet spórolni azon is, hogy ha sok szakipari, nem engedély köteles munkát magatok is el tudtok végezni. Pl, hideg-meleg burkolás, festés, kerítés, víz szerelés, belső villanyszerelés, az óra után, nyílászárók beépítése, stb, hegesztés, fúrás, flexelés. Ezeket mind meglehet oldani, ha ügyes a férfi. Ezeket én is mind magam csináltam. Nálam három szaki volt, egy gázos, egy kéményes, meg egy villanyszerelő, minden mást én csináltam.

De ha nincs mani, ill kevés, akkor itt évtizedekről beszélünk. Ha meg telek sincs......

2023. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
úgy, hogy nem átlag fizetést kapnak.
2023. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

"Sokat lehet spórolni azon is, hogy ha sok szakipari, nem engedély köteles munkát magatok is el tudtok végezni. Pl, hideg-meleg burkolás, festés, kerítés, víz szerelés, belső villanyszerelés, az óra után, nyílászárók beépítése, stb, hegesztés, fúrás, flexelés. Ezeket mind meglehet oldani, ha ügyes a férfi. Ezeket én is mind magam csináltam. Nálam három szaki volt, egy gázos, egy kéményes, meg egy villanyszerelő, minden mást én csináltam"


Ha van némi hitel a dologban, vagy csok/babaváró, akkor ezt nem tudja az ember megcsinálni, mert akkor kell az enapló, abba pedig a felsorolt munkàk javarészéhez szakember.

2023. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

8-as, minket nem érintett a csok, akkor még nem is volt. A szocpolról is lecsúsztunk😃.

Amúgy a csokot kivezetik, az nem lesz már, csak kis falvakban.

6#

2023. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Okés, de ez a fajta építkezés, amit te írsz, akkor sem működik már, sokat szigorodtak az előírások.


A lakhatási engedélynek megvannak a maga feltételei.

2023. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!