Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az ebay-ről a véleményetek?...

Mi az ebay-ről a véleményetek? milyen díjakat számolnak fel és milyen mértékben? ha meghirdetsz valamit 150 000 ft (vagy 450 EUR) értékben, sikeres eladás esetén mennyit kapsz meg belőle?

Figyelt kérdés

2023. jún. 10. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Röviden: megkopasztanak a kis spermiumok.


Eladtam valamit 289 USD-ért + 20 USD szállítási költség. Ez ugye 309 USD együtt. A vevőtől 335,65 USD-t húztak le. A számla szerint 63,68 USD-t vontak le tőlem, így kapnék 245,32 USD-t, DE!!! Ezek a @ecik átváltották euróra, amit baromira nem kértem. 220 eurót vagyok hívatott majd megkapni, de kb. 2 hétig visszatartják. A vásárlás pillanatában az USD/EUR árfolyam 0,92.... körül volt, de ők 0,89... körül váltották, tehát még onnan is lehúztak kb. 3%-ot.


A vevőtől is lehúznak ezt-azt, nem teljesen érthető hogy mit, tőlem meg szintén baromi sokat, több, mint 20%-ot.


Úgyhogy a különbség aközött, amit a vevő fizetett ill. amit én megkapok, kb. 100 USD.


Az jutalékukat a szállítási díjjal növelt árra teszik ra.


Még egyszer: egy igazi tetű banda. Tehát számolj vele, hogy az a 450 euró nem 450 lesz. S lehet, hogy a te esetedben is többet fog fizetni a vevő, mint 450 EUR + a szállítási költség.


Sok sikert!

2023. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vevőtől nem húznak le semmit. A vevő annyit fizet, amennyi a meghirdetett ár plusz szállítási költség.

2 hétig visszatartják, mert ha a vevő reklamál, akkor tőled már nem tudják behajtani és neki visszafizetni.

Még szép, hogy a 450 euró nem 450 euró lesz, nem jótékonysági intézmény.


A díjak nyilvánosak, nem titkosak, előtte gondolom megnézted. Mégis ott hirdetted meg. Ha meg nem nézted meg, akkor nem értem miért reklamálsz.


Én használtam az ebayt eladóként és vevőként is. Vevőként annyit fizettem, amennyiért meg voltak hirdetve a termékek. Eladóként meg a jutalékkal levont összeget természetesen, de ez nem lepett meg, mert elolvastam mennyi lesz a díj. Ezt belekalkuláltam az árba. És mindenki jól járt, én is, a vevő is. Ezért is használják többmillióan az ebayt.

2023. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

@3 Jól járt? Jól jár?

Mivel kapzsi lett az eBay s ezzel számolni kell, ergó magasabb árat adsz meg, rontják erőteljesen az eladási esélyeidet.

2023. jún. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kapzsi? Akkor ne használd. Ha elad valaki valamit, megveszi valaki, akkor logikus, hogy jól járt az eladó, hiszen el akarta adni és eladta és logikus, hogy jól járt a vevő, hiszen különben nem vette volna meg amit megvett.

Rontják az eladási esélyeidet? Tehát akkor mások (akár máshol, akár az ebayen) olcsóbban tudják adni? Akkor ők valamit jobban tudnak vagy te valamit rosszul. Ezen kell javítanod.


Milliók használják. Ha nem érné meg, nem járnának jól, akkor nem használnák. Használd legközelebb a jofogast és nem kell jutalékot fizetned. Igaz sokkal kevesebb emberhez ér el a hirdetésed, ezért olcsóbban kell adnod, de ha neked a jutalék fáj, akkor vannak opciók.

2023. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!