Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A postának kötelessége felelős...

A postának kötelessége felelősséget vállalnia a rábízott küldeményekkel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel ha 2-3 hete feladtak egy küldeményt nekem,ami egy nagyobb értékű áru,és azt állítják hogy elveszett,ekkor mi a teendő?

Hogy tud elveszni egy küldemény?


2023. máj. 27. 10:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

#9 dehogy kell ellopni hozzá. A te postaládádba még sosem dobtak be véletlenül olyan levelet, ami nem neked szólt? Vagy sosem jártál még úgy, hogy egy hibás adat (pl. rossz házszám) miatt valahol félretették a küldeményedet, aztán elfelejtődött?

Félreértés ne essék,nem védeni akarom a magyar postát. De az emberi tényezőt nem lehet figyelmen kívül hagyni, mert sajnos rengeteg a hiba, és a többsége nem szándékos.

2023. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hát akkor most lehet újdonságot mondok (bár én sem védeni akarom a Magyar Postát mert megvannak a maga hibái) de ez a Lengyel posta lesz. Kb egy hete mondták hogy elveszett valszeg, és reklamálni lehet. Na mondom akkor tessenek kifizetni a küldeményt, ha már 15 euro volt a szállítás. Azóta vissza sem írnak egy levelemre se. Reklamációt meg persze nem adhatok be csak a feladó, az enyémet elutasították. De ő meg semmit nem tud magyarul,de lehet megteszi vagy újraküldi a terméket más futárral. A Magyar posta meg nem csinálhat semmit,mert be sem érkezett a küldemény az országba.


Nem tudom megint lenyúltak-e valamit vagy hol volt,de tuti hogy ott csináltak megint valami gubancot.

2023. máj. 29. 01:03
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy számodra újdonság, de a magyar postánál is csak a feladó reklamálhat.

"Kb egy hete mondták hogy elveszett valszeg, és reklamálni lehet. Na mondom akkor tessenek kifizetni a küldeményt, ha már 15 euro volt a szállítás. Azóta vissza sem írnak egy levelemre se."

Másik újdonság: Magyarországon se válaszolnak feltétlen 1 héten belül, hiába írsz nekik több levelet az 1 hét alatt.

Amúgy meg mit ír a lengyel posta szabályzata az ilyen esetről?

2023. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%
Igen, kötelessége lenne, ám a legritkább esetben teszi.
2023. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Na kiderült, a csomagot 16-án adták fel. A lengyel posta 21-én indította a rakományt de a csomag nem volt rajta (pedig a nyomkövetőben az van). Majd 29-én ismét elindították lengyelből. Azóta 2 napja itt van a Budaörsi postán, de nem indították el felém mondván hogy a cím helytelen nem lehet mégsem kézbesíteni. Pedig a feladószelvényen világosan látszik hogy a cím helyes. Ajánlottként jött a levél.

Azóta kb se kép se hang.


Volt már valakinek ilyenje?

2023. jún. 1. 17:02
 16/16 anonim ***** válasza:
41%

2-es vagyok... Igen minden szentszart kitalálnak ha elkallódik egy csomag. Mindenki felelős csak ők nem. Na ez a Magyar Posta.

Panaszt tenni? Felesleges lesz elég indokuk úgyis.😂

2023. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!