Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi küldeményeknél a...

Külföldi küldeményeknél a vámolásnál lehet arra hivatkozni, hogy a darabár a 22 EUR alatt van, de egy csomagban többet küldtek?

Figyelt kérdés

vagy mindenképp az egy csomagban küldött értéket veszik figyelembe? ez így nem túl igazságos sztem, mert ugye sokszor több db esetén van kedvezmény, na meg ha egyesével rendelem ugyanazt pl négyszer, akkor semmi gond?


van erről konkrét infója vkinek? ha kiszedik vámeljárásra, lehet ez érvelés vagy nem?



2020. jún. 2. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A rendelésed összértéke számít!
2020. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

2020. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, ez hasznos volt!
2020. jún. 2. 22:48
 4/4 A kérdező kommentje:

egy valamit nem értek, sztem nem stimmel, és tapasztalatból is tudom, hoghy bizony megvámolják az ilyen küldeményeket:


"Aki szokott kínai oldalakról rendelni, az minden bizonnyal hallott már az EU raktárakról. Ezek egy remek köztes lehetőséget biztosítnak a Kínából történő, illetve a magyarországi vásárlés között, nagyjából a kettő előnyeit egyesítik. Ha európai raktárból rendelsz, akkor tutira nem vámolják meg a csomagot, és általában egész gyorsan, egy héten belül megkapod."

( [link]


ezek vámmentes raktárak, és pont az alényeg, h nem történik se vámkezelés se ÁFA_fizetés az adott országban, hanem ők tovább küldik másik országba, és majd a megrendelő fizet mindent.

vagy mit tudok rosszul?


hirdeti itt több is, hogy Németo, Spanyolo stb stb, na de ezek mind tax free warehouse-k, és a posta nemzetközi küldemények részlegénél is rákérdeztem, ők is azt mondták, h bizony az ilyen küldeményeket vámolják, áfázzák majd itt, pont a leírt ok miatt.


ha nem így van, vki világosítson fel lécci, mit kell tenni, h ezt elkerüljem. köszönöm

2020. jún. 4. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!