Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vásárlóként milyen mértékű...

Vásárlóként milyen mértékű árrést tartasz elfogadhatónak/tisztességesnek?

Figyelt kérdés
Árrés, tehát, hogy mennyivel adja drágábban a kereskedő, mint amennyiért ő veszi. Mindennapi vásárlási cikkekre gondolok. Azt kérdésem, hogy szerinted mi a megfelelő, nem azt, hogy mi a gyakorlat.

2023. máj. 3. 16:46
A kérdező szavazást indított:
0, ne adja drágábban, mint ahogy veszi
max. 5%
max. 10%
max. 15%
max. 20%
max. 30%
max. 40%
max. 50%
max. 75%
Akár 100% felett is. (100% azt jelenti, hogy dupla áron adja, mint ahogy veszi)
16 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Vásárlóként nekem az égvilágon semmi közöm egy üzlet árréséhez.

Hozzád sem megy oda senki, hogy miért nem dolgozol kicsit olcsóbban, minek neked annyi fizetés.

2023. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
attól függ hogy nekem megéri-e
2023. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közöm az árréséhez.

Ráadásul függ a bolt kiadásaitól is, hiszen az árrés még nem profit, pusztán bevétel, ebből egy csomó lejön még.


De vásárlóként nekem ehhez semmi közöm. Nem az érdekel, hogy mennyit nyer rajta, hanem az, hogy mennyire éri meg nekem megvenni a terméket.

2023. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A hozzáadott értéktől függ.
2023. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként aki arra szavaz, hogy 0, ne adja drágábban mint ahogy beszerzi, az mégis mit gondol, miből élnek a bolti eladók, miért üzemel maga a bolt egyáltalán?:D

Ki az, aki úgy akar dolgozni, hogy 0 profitot termel, sőt, veszteséggel üzemel? Tudom, pártunk és kormányunk azt nyomatja, hogy ez tök okés, de nem, rohadtul nem az:D

2023. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem érdekel különösebben. Megveszem, amit normális árúnak érzek, amit sokallok, azt nem. Értem én, hogy az alacsonyabb árrés jó lenne nekem, de ettől még joga van mindenkinek úgy árazni a saját termékeit (vagy szolgáltatását), ahogy ő jónak látja.
2023. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A Tesconál már 10 éve is 150-200% volt a konzervekre (tudom, mert azt volt lehetősegem nagykeráron venni), a mostani "inflációs" kartellezesnél szerintem sokmindent 5x áron adnak.
2023. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tisztességességi elvárások nem az árrésre vonatkoznak, hanem arra, hogy nem ver át.


Az árrését nekem nem kell tudnom, nekem vásárlóként magát az árat kell megítélnem, hogy megfelelő vagy pedig nem. Ha igen akkor vásárolok, ha nem, akkor nem, ez ilyen egyszerű.

2023. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Durva egyébként, hogy nagyon sokan (lásd a kérdező) mennyire nem értik a piacgazdaságot és kapzsi, pénzéhes, kövér szivarozó főgonoszt látnak minden vállalkozó vagx kereskedő személyében.
2023. máj. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tehát titeket nem zavar, hogy a kereskedő fele/harmada áron vesz meg valamint, mint elad?
2023. máj. 3. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!