Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor volt rosszabb az életszí...

Mikor volt rosszabb az életszínvonal Magyarországon?

Figyelt kérdés
A 2000-es évek végén, a gazdasági világválság idején vagy a mostani helyzetben nehezebb összességében a megélhetés?

2023. ápr. 11. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Azóta jelentősen nőtt a bérek vásárlóértéke, és munkát találni is könnyebb.
2023. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Erre azért is nehéz válaszolni, mert közben sokat fejlődött körülöttünk a világ. 2002-ben nem volt nagyjából létszükséglet egy okostelefon, az sem volt a világ, ha nincs otthon internet estébé.
2023. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Kétezres években kislányként nyaraltam Németországban és körülbelül leesett az állam hogy milyen modern hely Magyarországhoz képest. Most felnőttként Data Analystként annyit keresek itthon hogy Németországi relokációs ajánlatot nem fogadtam el bruttó 7000 € fizetésért mert ha levonom az albérlet és a megélhetés költségét akkor rosszabbra jövök ki mint ha itthon maradok... szerintem nem kérdés hogy 1000x jobban élünk erre a COVID és a home office / külföldi 100% remote munkák még egy lapáttal rátettek
2023. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A 2008/2009-es válság sokkal mélyebb volt, mint a mostani. Ráadásul nem ilyen szép lassan gyűrűzött be, hanem földindulás volt. És nálunk a lakosság irgalmatlan mennyiségű nyitott devizapozíciója (aka devizahitelek) csak rátettek egy lapáttal. Rengeteg munkanélküli ember, alacsony fizetések, a lakások évekig eladhatatlanok voltak, annyira alacsony volt rájuk a kereslet, kilakoltatások stb.


Az infláció ennél lassabban dolgozik, meglátjuk, mi lesz még belőle.

2023. ápr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A világválságokban a részvétel mindig önkéntes alapon történik. Én a 2008-as alkalmával úgy döntöttem, nem veszek részt benne, s lám, nem is érintett sehogyan sem. Pontosabban igen, mert hoztam pár döntést, s 2008-ban megdupláztam a jövedelmem, 2009-ben és 2010-ben úgyszintén.


Az ilyesmi fejben dől el.

2023. ápr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utóbbi 5 évben sokkal több házat újítottak fel a környékünkön, mint akkoriban, sokkal több autó jár, mint akkoriban, sokkal több tetőn van napelem is, mint akkoriban. Szerintem ma átlagban sokkal jobban élnek az emberek.
2023. ápr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!