Mit szóltok hozzá, hogy csak a bolgár életszínvonal rosszabb az EU-ban a magyarnál?
Az Eurostat felmérte az EU-tagállamok háztartásainak életszínvonalát, és tisztán látható, hogy csak a bolgárok háztartásai állnak rosszabbul életszínvonal tekintetében.
A magyar háztartásokhoz képest ma már a sokáig mögöttünk kullogó románok is többet költhetnek el, a reálárakhoz és -értékekhez viszonyítva.
Ehhez képest a magyar állam költekezése messze meghaladja a szomszédos tagállamokét (nyilván ebben a sokszorosan túlárazott beruházások és a korrupció költségei is benne foglaltatnak).
Gazdag állam, szegény emberek - ezt jelenti, hogy Magyarország jobban teljesít?
Nem is olyan rég még osztrák életszínvonalról álmodoztunk... lassan a szlovák és román életszínvonal lesz az elérendő álom?
Az a probléma, h fogyatkozik a népesség, sok az adó, sok a "munkakerülő" akit el kell tartani, valamint bevezetnek olyan hiteleket amivel az a cél h gyereket csinálj és vehetsz egy ingatlant, ami pont fordítva sikerült és még többen hagyják itt az országot.
Már csak arra kell várni, h mikor megy tönkre a gazdaság és járunk úgy ,mint a görögök.
Aki csak nyavajog de nem változtat annak nem fáj még eléggé.
Értem ezt az összes ellenzékinek mondott pártra és a szavazókra is.
A többi országra nincs ekkora rálátásom, de Magyarországon és Romániában úgyszintén gyakran megfordulok, mindkét országot jól ismerem többféle szemszögből és nyugodt lelkiismerettel állíthatom, hogy ez nem igaz. De ha jól esik ezen sopánkodni akkor hajrá.
Ettől még persze lehetne itt Magyarországon sokkal jobb, de az állítás nem igaz.
# 8-as, én fél lábbal Romániában élek, itt is dolgozom, és igaznak érzem az eredményt. Az életszínvonal nem a GDP-t nézi és nem is a bérek valutaértékét, hanem a vásárlóerejét. Azaz, ahol kisebbek a bérek, de még kisebbek az árak, ott az életszínvonal magasabb lesz mind Magyarországon.
Nem kell nettó (euróban vagy dollárban nominálisan) több pénzt keressen egy román, de ha abból többet tud vásárolni, amit keres, akkor az életszínvonala magasabb.
Egyébként az volna a kérésem a válaszadókhoz, hogy ne folytassunk hitvitákat. Tudom, hogy fideszes reflex, hogy Orbán Viktoron kívül mindenki téved vagy hazudik, az Eurostadtól a Néppártig, az Európai Unió Csalás Elleni Hivatalától (OLAF) az Európai Parlamentig, az Eurobarométertől az ENSZ-ig, az Európai Tanácstól az Európai Bizottságig, a Tavaeres-jelentéstől az OLAF-jelentésen át a Sargentini-jelentésig és az EU-s auditorok jelentéseiig, téved minden tudós, a teljes Magyar Tudományos Akadémia, a föld összes kormánya, Ferenc pápa, a Vatikán, a közvéleménykutatók, a politológusok, az elemzők, az ellenzék és mindenki a kerek világon, csak Orbán Viktor és a Fidesz nem. Ja, és mindenki Soros-bérenc is egyben.
Ezt az "érvelést" ismerem, vegyük úgy, hogy elmondtátok.
Itt kérem, azok a normális emberek (beleértve a jobboldaliakat is) legyenek szívesek válaszolni, akik nem gondolják, hogy az Eurostat egy Soros-szervezet, ami direkt hazudik, mert Gyurcsányba szerelmes!
Előre is köszönöm az épeszű válaszokat!
Két megjegyzés:
1. az adataid elavultak. 2017-es statisztikára hivatkozol, a 2018-as Eurostat adatok szerint Magyarország két EU-országot előz az általad hivatkozott indikátor tekintetében, Bulgáriát és Horvátországot, l.
2. amiről te beszélsz, az az AIC (actual individual consumption, végső soron a fogyasztási értékek), ami a jólét egy lehetséges mérőszáma, de egyértelmű következtetéseket önmagában inkább csak a fogyasztói szokásokra vonatkozóan vonhatunk le belőle. A tényleges potenciál jobban mutatja a vásárlóerő-paritáson mért GDP, illetve még inkább a két érték viszonya. A linkelt friss adatokból láthatod, hogy Romániában (illetve szerte az EU-n kívüli Balkánon, Törökországban – végső soron a kevéssé stabil és erős gazdaságokban) a GDP érték elmarad az AIC-értéktől, tehát a fogyasztásnak, ha úgy tetszik, nincs reális fedezete, vagyis kétséges, hogy a pálya mennyire fentartható. Horvátország esetében a két érték nagyjából megegyezik, Magyarország esetében a PPP-n mért GDP érték a nagyobb, tehát a fogyasztás mértékének stabil/stabilizálható bővüléséhez adottak a feltételek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!