Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen könnyű lenne...

Tényleg ilyen könnyű lenne meggazdagodni és pénztkeresni, vagy rosszul gondolom?

Figyelt kérdés

A kérdésem a Youtube-ról szólna.

Olvastam róla, hogy mennyit fizet a youtube. Azt írják Magyarországon ha a videóra jön 1000 megtekintés akkor azért 500-2000 forintot lehet kapni.


Szoktam nézni csomó videót, tegnap például olyat láttam, hogy Gordon Ramsey-nak a klippjeit valaki összevágta, kb. 6 perces videóba és volt rajta 7 millió megtekintés.

Csomó ilyen van, nem saját videót csinálnak, hanem például mémeket összevágnak és azt töltik fel és hasonlók, vagy különböző zenéket és csinálnak belőle 1-2 óra hosszú mix-et. És az ilyen videókon több milliós nézettség van.

Ami például ha mondjuk a tegnapi Gordon Ramsey-es videót nézzük, volt rajta 7 millió megtekintés, és ha a legalacsonyabb összeggel is számolunk (500Ft/1000 megtekintés) az úgy is 3 millió forint egy 6 perces videóból.

Nyilván nem azt mondom, hogy ha csinálnék youtube csatornát akkor egyből felkapott lennék, de azért egy 60ezer nézettség is 30 ezret hozna videónként.


Tényleg ilyen egyszerű lenne, ha csinálok youtube csatornát és kicsit népszerű lesz a videóm, akkor már egy videóval is milliókat lehet keresni?



2023. jan. 2. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Óriási tevedesben vagy. Akkora tevedesben hogy keptelen vagyok idot szanni ra, igy meghagyom masnak.


Maradjunk annyiban hogy mas videokbol összevagni dolgokat ugyanugy szerzoi jogi kategoria mint mondjuk zenet felhasznalni. Ilyenre nem fizet a yt.


Nekem is van nehany NCIS-es videom, ugyanigy osszevagva, zenet alateve, van amelyik kb 100k megtekintessel. 0 ftot ketestem.

2023. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

1

Mások cuccait összevágva nem monetizálhatsz, nem fizet rá a youtube, legyen szó tartalom, zene, stb.


2

Ha ilyen könnyű lenne, mindenki ezt csinálná. Ha valaki könnyű meggazdagodást ígér, mindig gondolj arra, hogy ha ez így működne, már rongyá lett volna kiaknázva a lehetőség. Végülis a YT-vel is ez a helyzet: tartalomgyártóként, megfelelő bázissal jól lehet vele keresni, de telített a piac, és a nézettség 90%a a tartalom 1-2%ára érkezik. A többiek párszáz nézettséggel vergődnek, és némán megfulladnak az érdektelenség mocsarában. Na ez vár mindenkire, aki inspiráció és ütős ötlet nélkül akar valami ilyet, mint te.

2023. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

"jön 1000 megtekintés akkor azért 500-2000 forintot lehet kapni"


Köszönő viszonyban sincs a valósággal.

Mellesleg nem is megtekintés után fizet.

2023. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyen könnyű. papíron. Való életben jóval összetettebb ez az egész dolog. Sok apró tényezős.


De mint látszik a többség meg se próbálja, mert egyből elhiszik, hogy "áh, ez túl szép, hogy igaz legyen". (Ezért is kár ide bármilyen ilyen jellegű kérdést kiírni. Egy témába vágó fb csoporttal sokkal jobban jár az ember)


Dióhéjban: Pl Ramsy videókat nem tölthetsz fel, mert nem a tieid. YT tudja, egyből copyrightos tartalomnak jelöli és bannolja a csatornát. Videókat össze lehet vágni, pl zenének.. viszont ott se mindegy. Felkapott, világhírű előadók (és a kicsik is) zenék szintén copyright jogokkal bírnak, bann jár érte.


De mint mindenre erre is van megoldás, van erre nem is egy szolgáltató, ahova előfizetsz, és jogtisztán használhatsz bizonyos zenéket. Ugyanez igaz a képekre, és a videós tartalomra.


Bár érdemes nem magyar piacra optimalizálni. Egyrészt a magyar nyelvet kevesen beszélik, nem lesz nagyon nézett. Másrészt kevés a hirdető, így inkább az a 2,5$ alatti lesz az 1000 megtekintésre járó összeg, van, hogy inkább 1$ alatti. Míg mondjuk amcsi csatornánál, mondjuk befektetés/kripto témában 40$-50$ se ritka/1000 megtekintés.


Az se igaz, hogy nem fizet a YT megjelenítésért, ki ilyet ír az csak beszél feleslegesen. De a valóságban közelébe sincs egy monentizált csatornának. YT CPM-re fizet, azaz CPM (cost-per-thousand impressions) Ezért gyúr mindenki a nézőszámra.


még 1 dolog. Ahhoz hogy pénzt kapj a reklámok után kell 1000 feliratkozó és 4000 megtekintett óra a videóidon, 1 év alatt. Majd ezek után tudsz egyáltalán jelentkezni a monentizációs programba. Ahol elbírálják a csatornádat. Elég kemények, szóval kevés csatornát engedélyeznek.


Maradjunk annyiban, hogy a felszínt kapargatod. A YT adsense reklámok utáni hirdetésbevétel a legkevesebb, amit egy csatornával keresni lehet, még jó pár módja van, hogy ebből pénzt szedjen ki az ember.


De 1 szó mint 100: Lehet vele pénzt keresni és könnyebben és többet mint a szalag mellett.

2023. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Senki nem mondta hogy nem lehet aytbal penzt keresni 4es, csak nagyon nem ugy ahogy a kerdezo gondolja. Óriási alomvilagban el es fogalma sincs mi az a copyright.
2023. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ahogy többen írták, nem ennyire egyszerű, mint ahogy leírtad, viszont ahogy #4 -es utalt rá, azért messze nem is annyira lehetetlen, mint a többség gondolja, csak egyáltalán nem így kell csinálni.


#4-es adta a legalaposabb és értelmesebb leírást, de még ez sem teljesen pontos.


Pl. más tartalmának használatáért egyáltalán nem biztos, hogy tiltás jár. Ez inkább régen volt így, de akkor sem ennyire egyszerűen. Egy illegálisan használt tartalomért csak egy büntető pont (strike) járt, ami fél év után elévül. Ha fél éven belül három büntetést gyűjtesz össze, akkor törlik a csatornádat. Azonnali törlés szerzői jogsértésért legfeljebb akkor járt, ha egy jogsértő tartalomra felfigyeltek a csatornádra és emiatt észrevették, hogy egy csomó másik jogsértés is van még a csatornádon, amiket addig nem vettek véletlenül észre és akkor rögtön begyűjtötted a tiltáshoz járó többi büntető pontot is.


Mára nagyon sokat finomodott a ContentID rendszer. Például korábban bármilyen videót feltölthettél és retteghettél, hogy vajon mikor veszik észre, hogy jogsértő a zene, vagy valamelyik videó részlet, amiért bünti jár. Ma már nem utólag büntetnek, hanem rögtön a feltöltésnél ellenőrzik a videókat és ha nem trükközöl, akkor utána jobbára békén hagynak. Mondjuk így is előfordulhat, hogy egy zene vagy videó részlet a videódban később kerül csak be a ContentID rendszerbe, mint feltöltöd és akkor utólag is lehet akár törlés is belőle, de ennek ma már egyre kisebb a veszélye.


Ma már nem csak törlést választhat a jogtulajdonos. Azt is beállíthatja, hogy te használhatod a tartalmát és ő kapja a pénzt a te csatornádon megjelenő videó melletti reklámok után is. Ezek a reklámok pedig akkor is megjelennek a videód mellett, ha neked nincs is engedélyezve a bevétel szerzés a csatornádra, hiszen nem is te kapod a pénzt.

Így neked lehet egy akármilyen forgalmú Gordon Ramsey másolat csatornád, amit nem fognak letiltani, csak épp neked egy filléred se lesz belőle, mert minden bevételt Gordon Ramsey kap helyetted, hiszen övé a tartalom, te csak használod.

A legtöbb film részlet és zene is úgy van fent mindenféle csatornákon, hogy a YouTube felismeri és mivel a jogtulajdonos engedélyezte, ezért hagyják, hogy nálad is fent legyen, de ő kapja a pénzt utána.

Akik nem engedik, hogy használd a tartalmukat, azok után meg ma már azért nem jár tiltás, mert egy ideje rögtön a feltöltéskor ellenőriz a YouTube és már eleve nem is engedi kitenni a videót, amiben a jogsértő tartalom van. Ha csak a zenével van gond, akkor általában elnémítják, a videó mehet, csak néma lesz és utólag tehetsz alá másik zenét leginkább a YouTube által biztosított ingyen használhatók közül, vagy feltöltheted újra másik hangsávval, amit újra ellenőrizni fognak.


Ahogy #4 is írta, ha eléred az 1000 követőt és az elmúlt 12 hónapban 4000 óra nézési időt, akkor megvizsgálják a csatornádat, hogy jogosult-e a bevételszerzésre.

Ha a nézettséged zömét mások tartalmából csináltad, akkor eleve nem is fogják jóváhagyni a csatornád pénzszerzési lehetőségét, mert a csatornád nem felel meg a YouTube szabályainak. Működni hagyják a csatornádat, kint lehetnek a videóid és reklámok is lehetnek mellettük (ma már bármelyik csatorna videói mellett), csak a YouTube és azok a tartalom gyártók fognak osztozni a bevételen, akiknek a tartalmait használod és te nem fogsz belőle kapni semmit.

A bevétel szerzési vizsgálatnál átnézik a csatornádat, bármit nézhetnek, de leginkább a témáját, nevét, leírását, a legújabb videóidat, a legtöbbet nézett videóidat, a megtekintési idő zömét kitevő videókat vizsgálják. Azt ellenőrzik, hogy a tartalmad megfelel-e a közösségi irányelveknek. Leginkább arra figyelnek, hogy sértesz-e szerzői jogokat, van-e benne meztelenség, szexuális tartalom, gyerekekre veszélyes tartalom, veszélyes, sértő tartalom, politikai, vagy társadalmi csoportok elleni uszítás, gyűlöletbeszéd, zaklatás, cyberbullying (és ezekre akár annyira érzékenyek lehetnek, hogy ha ezek ellen csinálsz videót, akkor is képesek félreérteni, hogy te magad valósítod meg azt, ami ellen épp felszólalsz), spam, megtévesztésre, átverésre alkalmas tartalom (pl. úgy csinálsz-e, mintha a te csatornád maga Gordon Ramsay működtetné). Ha ezek bármelyikén elbuksz, vagy bármi miatt nem találják a csatornádat alkalmasnak a bevételszerzés engedélyezésére, akkor utána sem fogsz pénzt kapni a YouTube-tól.


De még azután, hogy jóváhagyják a bevételszerzést a csatornádon, ekkor sem feltétlenül fogsz minden videó után pénzt kapni tőlük, mert a videóidat később is minden alkalommal automatikusan ellenőrzi a ContentID rendszer már a feltöltéskor és főleg a jóváhagyás után valószínű, hogy manuálisan is rá-rá fognak nézni, hogy megfelelsz-e az irányelveknek és bármikor felülbírálhatják, hogy a videóid után járhat-e pénz. És ha azt látják, hogy Gordon Ramsay videókat teszel ki, akkor nem fogják hagyni, hogy te kapj utána pénzt még akkor sem, ha esetleg a csatornának megadták volna a jogot (pl. mert addig nem ilyen videókat tettél ki, csak utána próbálkozol ezzel).


Ahogy #4 utalt rá, nem csak a YouTube fizet a videók után. A legtöbb videós általában (különösen Magyarországon, de máshol sem) nem is a YouTube-tól kapja az igazán komoly pénzt, hanem pl. szponzoroktól, akik azért fizetnek, hogy megjelenjen a videóban a termékük, vagy szolgáltatásuk. Sokan használnak affiliate linkeket pl. a videóban bemutatott termékeket, vagy sok esetben a videó elkészítéséhez használt eszközöket linkelik a leírásban és aki rákattint és megveszi, az után valamennyi pénzt kap a csatorna.

Ehhez általában nem árt, ha van egy népes követőtáborod és jól felépített imidzse a csatornádnak, ami miatt téged követnek és nálad keresik a videókat. De nagyon sokan inkább a keresésekre építenek - ahogy te is ezt tennéd Gordon Ramsay-el. Pl. ha tudod, hogy karácsonykor mindenki ajándék ötletekre vadászik és kellő ügyességgel csinálsz videókat róla, hogy kinek milyen ajándék ötleteket tudsz a videóidban elsütni, azzal nem csak nézettséget, de akár komoly affiliate hirdetési bevételre is szert tehetsz. Ha a monetizálási küszöböt elérted, akkor meg már a YouTube is fizethet érte.

Ahogy #4-es utalt rá, a YouTube a magyar nézők után jóval kevesebb pénzt fizet, mint a külföldiek után és a magyarok az Amazonról és más nemzetközi oldalakról is kevésbé vásárolnak, ezért affiliate hirdetésekből is kevesebb bevételt lehet magyarokkal csinálni. Érdemesebb külföldi nézőkre célozni az ilyen tartalmakkal, mert ők többen vannak és a rájuk épülő üzleti modellek is inkább működnek.

2023. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk én mémeket vágok össze és azt töltöm fel, azért sem kapok pénzt?

Mert van egy olyan csatorna, hogy "Daily Dose of Internet" kb. 15 millió feliratkozója van, és minden videója kb 3 perces, nagyjából minden videóján van legalább 5-10 millió megtekintés.

2023. jan. 3. 16:24
 8/17 anonim ***** válasza:

#7


Igen, és ezt már ők csinálják. Miért nézne bárki téged? Telített a piac.


Ezzel az erővel kérdezd azt, hogy "hmmm, miért nem találok fel csokoládét, és árulom a boltokban?". Hajrá. Csak már tele a piac. Úgy 10 éve.

2023. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Illetve még a "short"-okat nem értem. Ha "short" videót töltök fel, ami ilyen 30-40 másodperces akkor azért ugyanúgy, ugyanannyi jár, mint egy "normális" videóért?
2023. jan. 3. 16:37
 10/17 anonim ***** válasza:
Meglehet belőle élni de ahhoz nézettség kell. Sok nézőt meg nehéz összeszedni. Vannak akik tudnak igényes tartalmat csinálni és vannak akik lejáratják magukat mert az embereknek ez kell és nézik ezerrel.
2023. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!