Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Olyan vagyonos családok...

Olyan vagyonos családok gyerekeinél ez sokszor megy így, akiknek amúgy semmi tehetségük, ambíciójuk nincs?

Figyelt kérdés
Bármit éppen kitalál a gyerek, azt mindig megtolják pár százezres, milliós büdzsével. Hogy legalább csináljon valamit. Aztán ha nem jött be, akkor a következő alkalommal is. Aztán sokadjára majd csak viszi valamire valamiben, csak azért, mert legalább az anyagi tőke bőségesen meg volt hozzá.
2022. dec. 12. 17:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nézd, a gyereket egyrészt személyes példamutatással is tudod támogatni. Nem csak el tudod mondani neki elméletben, hogy hogyan működik a világ, hanem gyakorlatban is be tudod neki mutatni. Odaülteted magad mellé, amikor tőzsdézel. Vagy beviszed magaddal dolgozni. A segítségét kéred, amikor le kell mosni a kocsit. Vagy a kerti grillezőn húst sütsz. És akkor hozzászokik ahhoz, hogy hogyan kell élni. Kiskorában is azzal motiváltam, hogy persze, tudom, biciklit szeretnél... mennyi zsebpénzed van? A bicikli árának a felét odaadom én, de a másik felét neked kell fizetni. Így volt ez később a PC vásárlásnál és még később az autó vásárlásnál is. És bízom benne a lakás/ház vásárlásnál is így lesz. Tudnia kell, hogy mi mennyibe kerül, és hogy valami eléréséhez mekkora munkát kell belefeccolni. Másrészt ez arra is tanít, hogy általad is elérhető dolgokra vágyj, és ne a celebeket, vagy kőgazdagokat lesd, hogy azok mit és hogyan csinálnak. De merj nagyot álmodni, mert a család ott van melletted, és segít.
2022. dec. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!