Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan érnek el 5-10 éven...

Hogyan érnek el 5-10 éven belül ekkora (kirakat) sikereket a Z generációs emberek?

Figyelt kérdés

Először is, koncentráljunk a tényekre, hanyagoljuk a "foglalkozz a saját dolgoddal" meg egyéb beszólogatásokat.


Olyan emberekről beszélek elsősorban, akikkel egy helyről származunk, ismerem a családjukat, előéletüket, tehát olyan dolgokat ki lehet lőni, mint örökség vagy hogy apu-anyu-nagyszülők hátulról tolják.


Karriert, szaktudást szintén, a diplomásoknak főleg valami büfészak van amikről internetszerte csak olyat lehet olvasni, hogy nem becsülik meg anyagilag, ha nincs diploma, akkor meg irodai munka és minden más ami sokszor 200 alatt fizet. Férfiak esetében ha szakmunkás van, akkor nem abban dolgozik, tehát itt is ki lehet zárni a magas jövedelmet.


És folyamatosan rakják ki Facebookra és Instára a nyaralós, síelős, kirándulós, wellnessezős képeket, milyen kocsit vettek, milyen telefont vettek, hol voltak étteremben, hol kávéztak és így tovább.


Sokat olvastam és olvasok a sikeres és gazdag emberekről és mindenhol az van tanácsként, hogy először mindig kemény munka, lemondások, áldozatok vannak és utána jön a hivalkodás (már ha valakinek erre van igénye). Meg hogy tudatos tervezés, költségvetés és minden más.


Ők (látszólag) ennek az ellentétei (kivéve ha nyertek a lottón és eltitkolták de ennyien nem nyerik meg a főnyereményt) és mégsem látom apró jeleit sem annak, hogy rezegne a léc. Tehát nem az a nagyot mondó "havi 3 kilót csinálok a Jófogáson" meg "kocsikat hozok be németből" segédmunkás fenegyerekekről beszélek akik hónap végén mindig kölcsönkéregetnek.


Kis túlzással, olyan arroganciával élnek, mint Schorbert Norbiék, még ha messze nem is annyira gazdagok, akár férfi, akár nő.


És ismétlem, nincs piacképes diploma vagy tanfolyam.


Honnan van pénzük? Jókor voltak jó helyen és valaki szponzorálja őket? Vagy hogyan?



2020. jan. 30. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván ők fel tudták venni a technológia meg a munkaerőpiac fonalát. Nem 10 éve ülnek ugyanannyi pénzért ugyanabban az állásban, csendben várva, hogy elérje a minimálbér a fizetésüket, mert akkor legalább kaphatnak minden évben emelést.
2020. jan. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Sok sok munka,TANULÁS(igen nem csak egyetem hanem adott területen).

Teperés hajtás,saját belük kitaposása,akár alvás,buli,csajozás teljes mellőzése évekig és maguk fejlesztése plusz tanulás.

2020. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg ők a saját dolgokkal foglalkoztak másoké helyett.
2020. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem piacképes diploma vagy tanfolyam kell, hanem tudás. Én is sokat utazom, egy kivételével az össze kontinenst bejártam, csili-vili új kocsim, telefonom van, de kétlem, hogy ezért "arroganciával" élnék. Ahelyett, hogy gazdag és sikeres emberekről olvasol (valamint mások Instagram-életével foglalkozol) sajátíts el valamilyen értékelhető tudást.

Nem, nem kell hozzá diploma. Én például otthagytam az egyetemet, és most fejlesztőként dolgozom egy külföldi cégnél, itthonról. Annyi érdekelte őket, hogy tudok-e angolul, illetve értek-e ahhoz, amivel foglalkoznak.

Ez csak egy életút, az enyém. A többiekről nem tudok nyilatkozni. De javaslom, hogy foglalkozz a magad életével, ne a máséra csorgasd a nyáladat.

2020. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
5-ör voltam külföldön nyaralni, last minut utak 30e/5nap+1nap utazás és 40e/4nap+2 nap buszozás, de voltam ilyen termékbemutatós több napos kiránduláson is 5e/3nap, 6e/2nap+közel 2 nap buszozás, meg ami nagyon olcsóra jött ki 10e-ért a görögöknél 7+2 nap + ingyen ellátás, de itt napi 5-6 órát dolgoztunk reggelente.
2020. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Pengén összeblueboxolják meló után, aztán visszamennek a kocsmába.
2020. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

"folyamatosan rakják ki Facebookra és Instára a nyaralós, síelős, kirándulós, wellnessezős képeket, milyen kocsit vettek, milyen telefont vettek, hol voltak étteremben, hol kávéztak és így tovább."



Egy normális helyen megkeresnek 3-400 ezret, abból ezt már simán meg lehet tenni, pláne mamahotelban lakva.

Biztos van aki tényleg kiemelkedően gazdag, de a többségnek nincs komoly megtakarítása, sőt, sokaknak inkább hitele van. Ha hitelből veszel autót, lakást, tévét, bármit akkor nyaralás esetén te lényegében hitelből nyaralsz...

2020. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
A 18-30 közti, jól kinéző lányoknál meg van ennek a magyarázata, de a pasikat én sem értem honnan szednek ennyi pénzt.
2020. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Látom az első 4 válaszoló sikeresen nem fogta fel, miről beszélek.


Nem idegenekről beszélek, hanem olyanokról, akiket és a családjukat, múltjukat mindenüket személyesen ismerek, illetve másokkal is beszélgettem hasonló emberekről és mindig ezekre kérdeztem rá, hogy osztálytársad/szomszédod volt, ugyanoda jártatok, stb.


Amikor valaki kegyelemkettessel ment át törtekből meg egy ismeretlenes egyenletből, akkor aligha valószínű, hogy nemhogy egy progmatot (ami időben sem passzolna meg arról azért lehetne tudni) de még egy GreenFoxot is elvégezzen, azzal meg aligha keres 2-3 kilónál többet. Legalábbis kezdetben. És arról szintén azért lehetne tudni, meg egyébként is még ha van is programozó világutazó partiarc azért nem ez a jellemző a szakmára, főleg a senior szintre, ahol keresni is lehet, alatta sokszor egy KATA-s festő vagy egy londoni mekis többet visz haza.


7-es: Legtöbb esetben nincs mamahotel.


8-as: Végre valaki, aki kezdi pedzegetni a lényeget! Nekem is megfordult a fejemben, viszont a férfiak esetét nem tudom hova tenni. Ráadásul sok esetben olyan lányokról van szó, akiket azért elég nehéz elképzelni ebben a szakmában.


És nem azért, mert naiv lennék, hanem mert azért úgy gondolom - bár lehet, hogy a piaci szemléletemmel van a baj - hogy a 80-as évek kamionsoros korszaka már lejárt, amikor hanyattvágta magát a fogatlan 40-es roma asszony és flegma arccal tűrte ahogy szuszog rajta a csüngőhasú Jenő 50 másodpercig és vége.


Egyre több a lány, tehát egyre nagyobb a konkurenciájuk és kialakult egy minőségi réteg (nem a dubajozó luxus, hanem bőven alatta), ahol alap elvárás a kedvesség, barátnő feeling, csókolózás és különböző extrák a kínálatból.


Nos, ez az a terület, ahol olyan, aki a péniszt is selyemkesztyűben fogja meg és notóriusan fogazik, irtózik attól is, ha a bőrére megy a sperma (a saját pasijától, nem idegentől) nemhogy lenyelje, és ennyiben ki is merül a tudása az szerintem annyira nem kelendő a piacon. Vagy tévedek?


Nekem inkább az ugrott be, hogy - nem tudom ki látta innen a The Joneses (Eladó a családom) című filmet - valami underground marketingügynökség fizet nekik vagy tényleg nem tudom.


Viszont egyre több van és annyira semmi összefüggést nem látok semmilyen tanulással, hogy látom mit össze szenvednek olyanok, akik tényleg beletettek mindent az életükbe csak éppen családi háttér nélkül indultak vagy még ők segítenek be a szülőknek, nagyszülőknek és szerényen ruházkodnak, ritkán járnak akkor is olcsóbb vagy középkategóriás helyekre a lakásuk sem egy IKEA reklámfilm, az is inkább régi panel, nem pedig új építésű lakóparkban és aki bevallottan keres seniorként Java fejlesztőként vagy magánrendelős fogorvosként 1M nettó körül sem rohangál X6-os BMW-vel meg AMG mercivel. Mindezt úgy, hogy dolgozik, a másik meg random időközönként, akár hétköznap délelőtt, akár késő éjszaka felbukkan.

2020. jan. 31. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó hogy ezt így ideokádtad, legalább mindenki láthatja, hogy nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.
2020. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!