Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy vagyonos ember hogyan...

Egy vagyonos ember hogyan dolgozza fel vagy éli meg, hogy meggazdagodott?

Figyelt kérdés
A kérdésem leginkább azokhoz szól, akiknek egy adott időszak alatt jelentősen javult az anyagi helyzete. Ti hogyan éltétek ezt meg? Változtattatok az életviteleteken vagy a fogyasztási szokásaitokon? A környezetetek felé hogyan kommunikáltátok? Tapasztaltatok valamilyen változást az ő oldalukról?

2021. ápr. 27. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is szeretném személyesen megtapasztalni.
2021. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Így 22 évesen velem a következő történt:

Ősszel Tippmixen nyertem 450.000Ft-ot, megmutattam szüleimnek, nagybátyámnak, némelyik haveromnak eldicsekedtem aztán mivel hirtelen jött ennyi pénz nem tudtam mit kezdjek vele és még többet akartam.

Szóval két hét alatt elköltöttem belőle 150.000Ft-ot ruhára, könyvekre, szüleimnek is vettem belőle ajándékot karácsonykor.


A maradék 300.000Ft-ból jogosítványt akartam, de úgy voltam vele hogy utána kéne egy autó is, mert akkor mesterképzésre más egyetemre is tudnék járni. Szóval többet akartam, 2 hónap alatt eljátszottam 250.000Ft-ot (ebből 200.000Ft-ot kaszinóval, 50.000-et tippmixel), ami megmaradt az most is megvan, közben kerestem diákmunkát is, úgyhogy 1 hónapja dolgozok hogy valahogy meglegyen a jogosítvány ára.


Hozzáteszem nem tartozok jó módban élő családba, így nem is várhatom el hogy szüleim bármit is finanszírozzanak helyettem.


Én úgy éltem meg ezt hogy tanultam belőle, sokkal, de sokkal jobban megbecsülöm a pénzt. Arra is rájöttem hogy nem érdemes senkinek eldicsekedni semmiféle pénzzel kapcsolatos dolgot, mert csak irigységet szül. Ha ismét hirtelen kapnék hasonló összeget, akkor tanfolyamra költeném, önfejlesztésre, engem az motivál hogy szüleimet kisegíthessem anyagilag a későbbiekben, úgyhogy amióta tanultam az esetből kétszer olyan motivált is vagyok.

2021. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb barátom tőzsdézéssel keresett 27 évesen 80 millió forintot. (Már volt majdnem 10 millió megtakarítása, abból csinálta ezt.) Ez olyan fél éve történt. Csak nekem, egy másik legjobb barátjának és a szüleinek mondta el. Nem változtatott semmit. Amúgy is jó szakmája, jó fizetése van Pesten főleg az életkorához képest. Pesten él albérletben, mindenestől együtt olyan havi 250 ezer forintot költ most is. De a fizetése majdnem 2x ennyi, tehát nem abból költ, amit tőzsdén szerzett.
2021. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
27 f vagyok, tozsdevel kerestem 35 milliot a bele tett 7 milliombol 4 ev alatt. A jelenlegi allasom eleg jol fizet, semmit nem valtozott az eletszinvonalam. Nem koltok tobbet, nem koltok arra ami nem kell... Most a cel az hogy elerjem a 100 milliot, kivancsi leszek ev vegen mennyi lesz az annyi. Jovobe akarok majd autot venni, azt ebbol a penzbol fogom megvenni.
2021. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem írom le hogy mennyit mert jön a mínusz. De nekem 20 ev munkája van benne.


Nem tudom hogy éltem meg, nyugodt vagyok mert anyagi biztonság adott, de alapvetően introvertalt ember lévén nem vagyok rongyrazos, tudom mit jelent megdolgozni valamiért.

2021. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vállalkozással keresek évi 10-14M, huszonéves korom óta. Maradt minden a regi tervek szerint, vettem egy jó lakást, picit szabadabban utazok, de nem herdálok.
2021. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 Én senkitől sem kértem konkrét összeget. Inkább az emberi kapcsolatok alakulása érdekelt, illetve az, hogy belül miként élik meg az emberek a vagyoni helyzetük megváltozását.
2021. ápr. 27. 13:53
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa hát a barátaim .. újak lettek, 2 barát maradt meg. De az újak már tudják és nincs gond. Csak nem szabad kölcsön adni pénzt soha
2021. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7


Nekem nem változott semmi, ugyanazok a barátaim mint 10 éve is. A többség viszonylag jól keres (700 nettó felett), mert sok a programozó meg mérnök, szóval nem lóg ki túlságosan.

2021. ápr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly nagyon jó tőzsdei évet zártam. Nyolc számjegyűt adóztam utána. De egyetlen pár cipőm van, és 11 éves koreai autóval járok, mint eddig. Semmi nem változott. Csak a tartalékaim nőttek, mondjuk mostmár nem 4 évet húznék ki a tartalékokból, hanem 20-30 évet. Eddig is csapvizet ittam, ezután is azt fogok. Eddig is 20%-ot hagytam szervízdíjnak, ha étterembe mentem, ezután is ennyit fogok. Lett pár ősz hajszálam, mert kockázatos üzletekbe is belementem, de a tőzsde ilyen. Majd nyaraláskor kipihenem magam :-)
2021. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!