Az alvállalkozó és a leányvállalat között mi a különbség? Ha egy nagyobb Zrt az alvállalkozóját "leányvállalatként" használja az hogyan deríthető fel?
Forditva!
Leanyvállalat lehet alvállalkozó.
Sztem nagyon nem érted a témát.
2014 óta nem lehet leányvállalatot létrehozni hivatalosan, ehelyett létrehoznak alvállalkozó céget, és ugyanúgy kezelik mint a leányvállalatot.
Pedig nem ugyanaz a kettő rendeltetése, hiszen az alvállalkozó egyik lényege az lenne, hogy független. Nem?
Így gyakorlatilag egy állandó belső kör cserélődik "alvállalkozó" címen...
Ez is legális még? ( Adót és járulékot persze egyik sem fizet)
A csereperiódus átlag három hónap...
Azt szeretném bizonyítani, hogy bizoynos személyek akik a nagyobb Zrt érdekkörébe tartoznak esetleg tulajdonosai is, azoknak üzletrésze volt az említett három havonta cserélődő cégekben is, habár sosem töltöttek be vezetői tisztséget bennük legalábbis papíron nem.
Ezt lehetséges bizonyítani? Ha igen, akkor hogyan?
A leányvállalatban az anyavállalatnak irányítást biztosító üzletrésze van.
Az alvállalkozó és a fővállalkozó között vevő-szállító kapcsolat áll fenn.
Egy leányvállalat lehet az anyavállalat vevője (fővállalkozó) vagy beszállítója (alvállalkozó) is - ilyen esetekben kapcsolt vállalkozások közötti tranzakciókról beszélünk. A társasági adóról szóló törvény leírja, hogy még mi minden minősül kapcsolt vállalkozások közötti ügyletnek. Ezek esetében transzferár dokumentációval kell alátámasztani a szokásos piaci ár elvének érvényesülését.
Az hogy melyik cégben kiknek van üzletrésze, nagyrészt nyilvános - az éves beszámolókban el lehet olvasni - ugyanakkor lehet olyan struktúrákat alkotni off-shore cégek beiktatásával amik lekövethetetlenné teszik a tulajdonosi hátteret.
Szerintem nincs általános tiltás arra, hogy egy alvállalkozó nem lehet szoros kapcsolatban a fővállalkozóval.
Bizonyos pályázatok, esetleg közbeszerzések esetén lehet ilyen kizáró ok, de az konkrétan le van írva a feltételekben. Lsd. amit az előző ír a kapcsolt vállalkozásokról, erre is lehet korlátozás.
De amíg konkrétumot (vagy közelebbi infót) nem írsz, elég nehéz ezügyben állást foglalni.
" Adót és járulékot persze egyik sem fizet"
És ezt konkrétan honnan tudod??? Vagy konkrétan melyik alvállalkozókról????
Milyen iparág egyáltalán?
Az egyik alvállalkozó munkavállalója vagyok a saját járulék kivonatom lekérdezéséből tudom illetve a jelenlegi és a tavalyi évben is még négy másik alvállalkozó volt a munkáltatóm, azok sem fizették be a járulékokat. Egy alvállalkozó átlag három hónapig létezik, aztán vége a cégnek.
Utoljára már követelés átruházási szerződést meg engedményezésit írattak velünk dolgozókkal és ügyvéd utalta a fizetésünket valószínűleg a nagyobb Zrt nevében vagy megbízására eljárva.
Jelenlegi hónap 12.-ig kellett volna járulékot fizetnie az aktuális alvállalkozónak a munkabérem után, de még mindíg nincs a rendszerben ergo nem fizetett ez se.
Miért nem nyomtad fel a navnál? Hisz így tb-d sincs...
Munkaszerződesed van?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!