Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék tanulóként...

Hogyan tudnék tanulóként pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategóriába írom-e. 16 éves vagyok és jelenleg 11. osztályba járok. Mivel az újabb rendszerben kezdtem a technikumot (szoftverfejlesztés), ezért 5 évig járok technikumba (19 évesen végzek majd).


Szeretnék majd egyetemre járni, informatikát tanulni, de a jelenlegi gépem egy asztali, nem laptop. Régóta szemezek a macbookokkal. Több ismerősömnek is van Airje, és iszonyat jó az üzemidejük és a teljesítményük.


Szoktam fotózni, videózgatni, videót vágni, programozni (főként web, de időnként mást is) és ezeket szeretném az átlagos zene hallgatás, netezés, stb. mellett csinálni a gépen.


Nem sürgős a dolog, de az egyetem elkezdése előtt szeretném megvenni lehetőleg újonnan a laptopot majd, és ha feltételezzük, hogy nem változik az áruk, ez kb. 7-800.000 forint lesz. Most van nagyjából 300.000 forint spórolt pénzem, amit nem tervezek elkölteni.


A kontextust most már tudjátok, szóval a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék pénzt gyűjteni? Sajnos a diákmunka nem játszik, mert tanulási nehézségeim vannak, ami miatt az egész nyaramat az érettségire készüléssel kell majd töltsem, és tanév közben sincs rá alkalmam, hogy elmenjek dolgozni.


Minden tanácsot, tippet, segítséget nagyon köszönök!



2022. okt. 18. 21:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Nem kapsz esetleg zsebpénzt?

Kérhetnéd a családod hogy ünnepekre pénzt adjanak hogy meg tudd valósítani az álmaid.

2022. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a karrier kategóriába tedd.

De ha nem tudsz külön munkát vállalni, akkor tényleg csak az marad, hogy kérsz pénzt.

Ez viszont így túl sok, ez aránytalan megterhelés lenne bárkinek.

Arról nem is beszélve, hogy min. 40% infláció lesz, ennyivel lesz drágább a gép jövő ősszel.

Szerintem egyelőre halaszd ezt el, ilyen időkben a megélhetés az első.

2022. okt. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kapok zsebpénzt és ösztöndíjat is a technikumnak köszönhetően (a kettő havonta nem is keveset, de túl sokat sem ad hozzá a pénztárcámhoz), de szeretnék valahogyan úgy is pénzt keresni, hogy megdolgozok érte valahogyan.
2022. okt. 18. 22:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunka és plazmát is adhatsz.
2022. okt. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Fogyasztasz alu dobozos üdítöt? Tesco okt 31ig 5ft/db áron beváltja, így ajánlanám, hogy ha kukába menne, helyette beválthatnád. Nekem is így lett a sok dobozból egy ezresem.
2022. okt. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Én azt a meglévő pénzt befektetném, azzal legalább az érteke megmarad és lehet még több is lesz valamivel. Ha nem tudsz dolgozni akkor hogy tervezel pénzt keresni? Lemész szelektívbe aztán kiszeded a kupakokat, kupakonként kapsz majd 0.5 forintot. Meg ilyen csöves pénzkeresési lehetőség jutnak most csak eszembe, más nem nagyon.
2022. okt. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ha programozni tudsz, akkor Upwork vagy hasonlón lazán tudsz pénzt keresni. De diákmelóban is vannak IT melók.


Egyébként egyetemre nehogy Mac-et vegyél, mert szívni fogsz! Vegyél egy sima laptopot, de valami jobb minőséget.

2022. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 Majd idővel fogok dolgozni, de most a kérdésben leírt okok miatt a tanulásra szeretnék fókuszálni.


#7 Kifejtenéd, hogy miért szívnék vele?

2022. okt. 19. 17:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert csupa olyat fogtok használni, ami Windowsra van kitalálva, meg a MAC túl kötött rendszer a programozáshoz.
2022. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

posta

csomagok pakolása pl. 70. posta

újság kihordás


áruház

árufeltöltő

pénztáros


építő ipar

segédmunka


napszám

2022. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!