Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 17 éves tanulóké...

Hogyan tudnék 17 éves tanulóként a környezetemért tenni, esetleg bekapcsolódni a zero waste mozgalomba?

Figyelt kérdés

2019. aug. 7. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Keress rá a magyarországi Green Peace szervezetre. Hiszem, hogy ők többet tudhatnak erről.

2019. aug. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már azzal is sokat teszel, ha példát mutatsz a környezetednek :-)
2019. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
91%

Rengeteg dolgot tehetsz. A Nullahulladék mozgalomba úgy lehet bekapcsolódni, hogy nulla hulladékot kezdesz termelni. Nyilván Neked is van zsebpénzed, amit költesz valamire. Dönthetsz az alapján, hogy mit veszel meg, hogy annak milyen csomagolása van. Én pl. nem veszek Pepsi termékeket, amióta kivonták a visszaváltható palackot a forgalomból. Egyszerűen bojkottálom a céget. Igaz, hogy PET palackot talán félévente veszek egyet. Szóval ha valami százezer zacskóba be van csomagolva, akkor nem veszed meg. Mellesleg az egészségednek is használsz azzal, ha kerülöd a jellemzően agyoncsomagolt sokszorosan feldolgozott, adalékanyagozott, élelmiszernek álcázott fogyasztási cikkeket. És ha az egészségedért teszel, azzal globálisan a környezetért is teszel, hiszen egy egészséges ember jóval kisebb környezeti terhelést jelent, mint egy beteg, akinek gyógyszerekre és gyógykezelésekre van szüksége ahelyett, hogy teljes értékű életet élne.

Sok alternatíva van már a csomagolóanyagok elkerülésére: textilzsákok, üvegek, dobozok használata a boltokban, piacon, csomagolásmentes boltokban. Ha mégis befigyel egy-két csomagolás, azt meg a szelektívig elviszed, nem dobod a közösbe. Szerves hulladékokat komposztálsz vagy közösségi komposztálóba viszed. Ez a zero waste.

Sokat tehetsz úgy is, ha környezetvédelmi megfontolásokból csökkented a húsfogyasztásod, meg odafigyelsz arra, hogy amit megveszel az minél közelebb készüljön hozzád. Nyilvánvalóan a távolról érkező cuccoknak a szállítás is jelentősen megnöveli a környezetterhelésüket. Úgyhogy ha a sarki boltban csak francia alma van, akkor felülsz a bicajra és elmész a piacra magyar almáért. Üzemanyagégetés helyett gyalogolsz, biciklizel. Önkéntesmunkát is felajánlhatsz, rengeteg környezetvédelemmel foglalkozó civil szervezet vár önkénteseket. Sokszor a munkák otthonról is végezhetők.

2019. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
A nullahulladék elég utópisztikus elképzelés. Nagyszüleim 50 éve évente kétszer kitolták azt fél talicska szemetet a lerakóba, amivel már végképp nem tudtak mit kezdeni. Nekem ez a kitűzött cél, de még korántsem járok ott, pedig festi magát, aki környezettudatosabban él, mint én. Az alapélelmiszereken kívül, mint a só, liszt, stb, nem is vásárolunk semmit, mert mindent megtermelek (bio módon). Mégis mindig becsúszik valami fém dobozos festék, vagy egyéb szarság, amit nem lehet kikerülni.
2019. aug. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Raravis 88 válasza:
100%
Nálatok van sárgazsákos szemétszedés? Elkülönített hulladékgyüjtő szigetek? Ez egy környezetvédelmi lépés. Ezeket ugyanis újrafeldolgozzák. Ha kertes házban élsz, a zöldhulladék komposztálásával termőtalajt állíthatsz elő. Ez egy újabb lépés. De ha felhívod a barátaid figyelmét is arra, hogy a szemetet, a cigicsikkeket és hasonlókat a kukába tegyék, és ne mellé, máris tettél valamit a környezetedért.
2019. aug. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
lepj be ezekbe a csoportokba :) shamo for zero heroes és muanyagok nelkul boldogan es kovesd a hulladekmentes oldalt :)
2019. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én is ugyanígy vagyok, nagyon sokat olvastam már utána, csoportokban nézelődtem. Apró lépésekkel kezdem én, pl. átváltottam textil szütyőkre, ha kedvet kapok valami gyümölcshöz, péksütihez, azt használom. Nemrég szereztem be egy újraszalvétát, abba tervezem majd csomagolni a suliba a kajámat, nem pedig alufóliába. Kulacsot használok, és csapvízzel töltöm újra. Szerintem ennyi idősen, főleg ha még nincs saját kereset, ezek az ilyen megoldható alaplépések. Aztán majd később jön a többi :) A jelenlegi célom az, hogy a sampont/ tusfürdőt is leváltsam, de egyelőre még nincsenek kifogyóban az előzőek, addig pedig ugye nem dobjuk ki.:)
2019. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Valószínű azóta már kezdtél valamit a válaszokkal, de azért leírom :D


Úgy érzem nagyon sokan gondolják azt a zero wasteről hogy lehetetlen, nagyo nehéz, túl sok lemondással jár, és szűkek a lehetőségek. Valójában nem igazán.


Én szeptemberben néztem el átalakítani a háztartást azzal hogy minden hónapban megváltoztatok valamit, így ez az egész nem jár radikális változással.

Valójában nekem sincs saját háztartásom,mivel kolis vagyok de azért mégis függetlenebb vagyok mert 3 hetente járok haza.

Ha te 17 éves vagy akkor nyilván még a szülőkkel élsz de ugye vannak olyan területek amik már a "te kezedben vannak" legalábbis amikor én voltam 17 éves akkor nekem ilyen volt a saját fürdőszobai részleg pl én vásároltam magamnak tusfürdőt, sampont, stb. Ha ez nálad is így van akkor a sampont érdemes leváltani szappan állagú samponra ilyet a lushban de pl dm-ben is lehet kapni a tusfürdőt le tudod váltani szappanra illetve tudsz gondolkodni azon hogyha majd függetlenebb leszel akkor hogyan fogod az egész háztartást megváltoztatni. :)

Egyébként nagyon ajánlom a vászonzsákos lány youtube csatornát és ha tudsz angolul akkor Bea Jhonson youtube csatornáját is. Nagyon átfogó az egész zero waste területen és nagyon hasznos.

2020. jan. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én a hulladékmentes.hu oldal segítségével indultam el, szerintem te is megtalálod ott azokat a témákat, amikkel bele tudsz fogni.
2021. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!