Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektetnél 10 millió...

Mibe fektetnél 10 millió Ft-ot jelenleg?

Figyelt kérdés

Adott 10 millió Ft, ami úgy áll össze, hogy 5 millió saját pénz, 1,5 millió kamatmentes diákhitel, 3,5 millió 5%-os diákhitel.


Amiket néztem:

-Diszkont kincstárjegy (D230823)

-Magyar Államkötvény 2023/C

-Prémium Magyar állampapír 2026/J

-Prémium Magyar állampapír 2028/K


Azt fontos hozzátennem, hogy kb 2 éves időtávban gondolkodom, a prémium magyar állampapírt így jóval lejárat előtt adnám el.


Ti mit vennétek/tennétek?



2022. aug. 28. 07:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%
Te most komolyan pihentetsz 5 millió Ft hitelt egy dollár számlán, csak azért, hogy legyen?
2022. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

Én a havi megtakarításaimból Erste arany alapok alapja befektetési jegyet szoktam venni, az jelenleg is pluszban van (nem sok, 5 hónap alatt 8%, de az is több, mintha ülnék rajta). Sokan nem támogatják az arany alapú befektetéseket, mert kockázatos meg miegymás de én akkor és ott ezt éreztem jó döntésnek, aztán maradtam is emellett.


Az állampapír nem a legjobb, leginkább az a baj vele, hogy elveszik az a nyúlfarknyi kamat is, ha hozzányúlsz, én azért nem szeretem.

2022. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
11-es, ezzel a pénzzel szereztem azt a másik 5 milliót részvényekkel és cryptoval, aztán decemberben eladtam az összes cryptot és azóta stable coinban vagyok
2022. aug. 28. 10:31
 14/16 anonim ***** válasza:
70%
Ingatlanba.
2022. aug. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
40%
Maradj a dollár alapú részvényeknél. Ne tedd magyar állampapírba. Nekem még van, de azt leapasztom. A megtakarítások amerikai tőzsdére mennek. Pláne, hogy szinte folyamatosan esik a piac. Remélem, hogy egy darabig még a medve marad, hogy többet tudjak venni. Ingatlanok vannak, de abból is ki fogok szállni pár éven belül. 20 millióért vett panel 40-ért eladható. A 10-ért vett most 50 millió. Eközben ki voltak adva, így lett meg egy lakás. Az elsőket hitelből, az utolsót már nem. Mellette minimál saját kiadások.
2022. aug. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"20 millióért vett panel 40-ért eladható. A 10-ért vett most 50 millió."


Ezzel azért úgy számolj, hogy nem lesz mindig így, már az mnb szerint is tán túl van értékelve az ingatlanpiac, multkor olvastam valami beszámolót róla valahol. Meg amúgy ezek a szutyok komcsi kádár panelok se a végsőkig lesznek ép állapotban.

2022. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!