Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzváltóban miért kérték el...

Pénzváltóban miért kérték el a személyes adataimat?

Figyelt kérdés
Ráadásul nem kértek igazolványt csak be kellett mondani. 150 000 ft értéket váltottam át.
2022. aug. 12. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanazért, amiért egy bankban is elkérik. Hasonló jogszabályok vonatkoznak a pénzváltókra is.

A pénzmosás és terrorizmus finanszírozás megelőzéséről szóló törvényben leírtak miatt.

Az már legyen a pénzváltó problémája, ha nem győződött meg az igazolvány hitelességéről.

2022. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még nem hallottam. Úgy tudom van valami limit, 300-400 ezer körül, ami felett már elkérik. De ilyet nem hallottam, hogy 150 ezer után elkérnék. Én 100 ezer körül váltottam egy hónapja és nem kérték el.
2022. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Többször váltottam már de még sosem kérték el. Ahol most váltottam ott is váltottam korábban
2022. aug. 12. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


300 ezer felett kérhetnék csak a személyes adatokat, de akkor kötelezően kell kérniük.

2022. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!