Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem törvénytelen/embertelen...

Nem törvénytelen/embertelen ilyen beosztást írni?

Figyelt kérdés

Napi 10 órás meló, heti 4 napot mész. Viszont többször van így: 3 nap meló, 1 (pl vasárnap) pihenőnap, majd újra 3 nap meló. Most is úgy vagyok beosztva, hogy csütörtök, péntek meló, szombat pihenőnap, de vasárnap, hétfő és kedd megint meló. 1 napot hagy arra, hogy kipihenjünk 2-3 napot és egyben felkészüljünk 3 napra (bevásárlás, főzés/sütés, mosás). És persze bejárósak vagyunk 90%ban, szóval buszozunk másik városból, így majdnem 12 órát vagyunk úton/melóban egy nap. Ezt sem veszi figyelembe általában a főnök, aki írja a beosztást. És volt már, hogy ilyen beosztást toltam végig: 2 nap meló, 1 nap pihi, 3 nap meló, 1 nap pihi, 2 nap meló... stb. Szóval egyértelmű, hogy ezt testileg, lelkileg nem lehet bírni, de nem hiszem el, hogy nincs erre valami szabály/törvény. Tudom, hogy a 12 órázásnak van valami fajta kikötése.

Ha sikerül néha véletlenül 2 napozásra beírni (2 nap meló, 2 nap pihenőnap) na akkor bírható, semmi probléma. De ez...



2022. jún. 27. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De ha nem felel meg neked, nyugodtan kereshetsz mást.

2022. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy a 12 órázásnak van valami fajta kikötése."


De itt 10 órát dolgoztok. Az, hogy mellette 1-1 elmegy az utazásra a magánügyetek.


Nekem nem tűnik annyira embertelennek a heti 4*10 óra, még a "2 nap meló, 1 nap pihi, 3 nap meló, 1 nap pihi, 2 nap meló" sem.

2022. jún. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Heti hét nap meló

Napi 9-12 óra

2022. jún. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem/Igen


Dolgoztam már gorombább beosztásban is.

h-de

k-de

sz-du

csu-du

p-é

szo-éj

vas-éj


Jelenleg h-szo délelőtt voltam, vasárnap pihenő, hétfőn du.

2022. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Pfff. Gondolom support, IT-n belül a legrosszabbul fizet. Mondjuk ilyen munkarendben full home officeban br 900 körül vállalható lenne. Én biztos csinálnék valami kurzust, aztán jelentkeznék inkabb fejlesztő állásokra.
2022. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eladói munka, egesz nap állás, több millió megy át a kezünkön keresztül/ nap. Persze, keresek mást, ez nem bírható hosszú távon, főleg nem minimálbérért...
2022. jún. 27. 13:51
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Én így dolgoztam az építőiparban hétfőtől péntekig, de szinte elvárás volt a szombat is (az már más kérdés, hogy én ezt nem vállaltam). Heti 50 óra munka alaphangon és nehéz fizikai, nem ácsorgás/ücsörgés a kasszában. Vendéglátásban meg 12 óra a minimum, volt hogy 16 óráztam, ott sem osztogatják bőkezűen a szabadnapokat. Szerintem te még jól is jártál ezzel a beosztással, lehet munka után is főzni meg bevásárolni.
2022. jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Elég fos, dobbants amíg tudsz.
2022. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó is lenne ha ácsoroghatnék/ücsöröghetnék a kasszában... Egy eladó itt legalábbis le sem ülhet(támaszkodni is tilos) plusz az áru nem magától sétál ki a kamiontól a polcokig/állványokig. A fülkékbe begórált, sokszor földre lebaszott ruhák sem maguktól kerülnek vissza a helyükre. Voltam vendéglátásban is, na ott ha nem volt senki, akkor leülhettem (16 órázás nekem sem idegen, viszont ott 3 napozás után 3 nap pihenő járt). De itt, egy nagy bevásárlóközpontban esélyed nincs arra, hogy ne legyen senki... Ha meg valakinek van kedve este fél 10 után hazaérve főzni úgy, hogy másnap fél7kor kelni kell, annak az energiájából szeretnék kérni. Én örülök, hogy lezuhanyzok és váltok pár szót párommal, meglocsolom a virágaimat és zsibbadok az ágyban.
2022. jún. 27. 16:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem említeni, hogy a 2xfél óra szünet nincs fizetve, szóval 11 órát vagyok melóban.
2022. jún. 27. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!