Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az embereknek mi örömük van...

Az embereknek mi örömük van abban, hogy gazdagok, ha semmi jót nem tesznek a világgal?

Figyelt kérdés
Személy szerint akármennyit is keresnék, kb. ugyanilyen életszínvonalon élnék, mint most. A rászorulóknak adnék sokkal többet, mert ettől érezném jól magam. A luxust még csak nem is élvezem.
2022. jún. 10. 10:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

"A rászorulóknak adnék sokkal többet, mert ettől érezném jól magam. A luxust még csak nem is élvezem."


Lehet ezzel ujat mondok, de az emberek kulonbozoek, nem mindenki ugyanattol erzi jol magat. Te az adomanyozastol erezned jol magad, mas meg nem attol. Te nem elvezed a luxust, mas meg igen.

2022. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Az hogy nem mindenki a te fejeddel gondolkodik.
2022. jún. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nem mindenki olyan, mint te, vagy én. Én számtalanszor elgondolkoztam már, hogy mit tennék, ha mondjuk nyernék a lottón, vagy ha simán csak a mostani fizumnak a 10-szeresét keresném. Nem fogom azt mondani, hogy semmi nem változna. Mondjuk nem havonta kétszer engedhetném meg, hogy téliszalámit egyek. Nem kéne 20 évig takarékoskodnom, hogy egy saját lakás önrésze talán, úgy ahogy összejöjjön. Nem kéne hónapokig gyűjtenem, ha pl. új telefont akarok venni. (Nem mintha olyan gyakran cserélgetném...) Szóval azért lenne változás. De alapvetően nem akarnám feladni az életstílusomat. Nem költöznék villába, továbbra sem szeretnék magamnak jogosítványt és autót, és nem akarnék luxus öltözékekben járni.

De a helyzet az, hogy sok viselkedésmintát az ember az otthonából, a közvetlen környezetéből hoz. Ha valaki másmilyen környezetben nő fel, neki az lesz a "természetes" viselkedés.

A közvetlen környezetünkön kívüli világ elősegítése pedig nem vagyontól függ. Nem mondom, most annyira nem panaszkodok a fizetésemért (pedig a hivatalos átlag alatt van), de amikor 70 ezret kerestem, akkor is fontosnak tartottam, hogy gondoljak a környezetemre. Volt olyan is, hogy egy félig-meddig ismerős családnak szívességből csináltam meg a számítógépét, mert esélytelen lett volna nekik újat venni. (Az más kérdés, hogy utána visszahallottam, hogy én milyen sz** munkát végeztem, mert nem fut rajta a legújabb GTA... de ezt inkább engedjük el. :D) Ez sokkal inkább személyiség kérdése, és nem vagyoni kérdés.

2022. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen fejjel kell gondolkodni, hogy valaki kifejezetten azt élvezze az utcán gyaloglásban, hogy közben Gucci cipő van rajta drága órával. Mert azt még megértem, hogy ezek az emberek szoronganak, ha hagyományos ruhában kell a elit társaságban megjelenniük. De hogy mit élveznek benne, azt fel se tudom fogni.
2022. jún. 10. 10:26
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell tudnod felfogni, teged ez nem erint ugysem.
2022. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Miért kéne jót tennem a világgal? Vagy mi a jó? Ha gazdag vagyok akkor valószínűleg magas (esetleg főnöki) pozícióba vagyok. Tehát adok az embereknek munkát. Ez már jó.

Vagy te most olyan mártírkodásra gondolsz, mint tiltakozni a fast fashion ellen és örökbe fogadni 4 árvát Afrikából?

2022. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, azért valahogy próbáld meg konstatálni, hogy nem te vagy a világ közepe, és nem minden és mindenki úgy működik, ahogy te azt a fejedben elképzeled.
2022. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#3

Azért lássuk be, hogy egy hozzánk hasonló átlag alatti keresőnek akkor sincs esélye a világhoz nagy mértékben hozzájárulni, ha nagyon sokat tesz érte.

2022. jún. 10. 10:30
 9/21 A kérdező kommentje:

#6

Akkor ne tegyél jót a világgal, de áruld már el nekem mit lehet havi egymillió nettóval csinálni.

Még ha szarnék a világra akkor se mennék a Bahamákra, mert nincs ott annyi látványosság, ami miatt érdemes lenne oda elmenni. Hegyvidéki villát se vennék, mert nincs szükségem egyedül, vagy párban sem egy 300 négyzetméteres házra. A Gucci, meg egyéb fasságokról már ne is beszéljünk. Ha ajándékba kapnám, akkor se venném fel.

2022. jún. 10. 10:38
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

"Azért lássuk be, hogy egy hozzánk hasonló átlag alatti keresőnek akkor sincs esélye a világhoz nagy mértékben hozzájárulni, ha nagyon sokat tesz érte."


Ez már csak kifogás.


Te is megéred a pénzed, akkor ezek szerint semmit nem teszel a világ jobbításáért, csak más f#szával vered a csalánt hogy "bezzeg ha lenne sok pénzem". Csak hát ez pont ugyan annyit segít a világon, mint a gazdag nem adakozása.


De te bónuszba még képmutató is vagy.

2022. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!