Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt lehet tartani...

Mennyi pénzt lehet tartani bankszámlán, ha munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
Az érdekelne igazából, hogy mennyi pénzt tarthatok OTP-s számlán ha munkanélküli vagyok, hogy ne kezdjen utánam szimatolni a bank vagy a NAV.
2022. jún. 4. 04:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyit, ha nincs semmi rejtegetnivalód.
2022. jún. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Hogy érted? Képzeld, ha eladná egy család 2-3 ingatlanát, több száz milliót is tartanának a bankszámlájukon, vagy ha nyernek a lottón, több milliárdot is, ez egy, kettő: a NAV nem láthatja a számládat.
2022. jún. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Aki -ebben az inflációban- egy komolyabb összeget tart tartósan(!) bankszámlán, azután nem nyomoz a NAV mert nem kezdenek elmebetegekkel.
2022. jún. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

A bankok kötelesek jelenteni a NAV felé, magánszemélyek esetén bizonyos értékhatár feletti pénzmozgást, kivétel ez alól az ingatlan eladás.

Hogy mi ez az összeg azt nem tudom, mert sajnos soha nem volt annyim.

De biztos, hogy nem pár százezerről van szó.

Egyébként a bank nem követi a te dolgaidat, hogy van e munkahelyed vagy sem.

2022. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó infóm szerint 1,5 millió felett, (Erste bank) de ez változhatott, ne vegyél rá mérget!
2022. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5: Rengeteg családnak van 1,5 millió feletti havi bevétele, vagy vállalkozóknak annál jóval több pénzmozgása havonta, azaz többszázezer, vagy akár 2-3 millió magyarországi bankszámláról kellene jelenteni... Szóval ezt életszerűtlennek tartom. A mi esetünkben nincs tudomásom róla, hogy bárkinek jelentenének a bankszámláról bármit, de legközelebb, amikor bankolunk, megkérdezzük. Annyit tudok, hogy amíg 30 millió feletti összeg van rajta, addig elengedik a számlavezetési díjat. Erről több tájékoztatás nincs. ÁSZF-et kell böngészni vagy az ügyfélszolgálatot kérdezni.
2022. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Figyelmedbe ajánlanám az értő olvasást!

1)

Magánszemélyről szól a sztori, (és a válasz) nem vállalkozókról

2)

Nem családról beszélünk, hanem egyénről

3)

Nem munkabérről szólt a rendelkezés, hanem egyéb pénzmozgásról.

4)

Konkrét bankot neveztem meg, nagyjából 2 éves infóval, mibe szeretnél még beleokoskodni?

5)

És végül, de nem utolsó sorban a bankodnál

“a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról” szóló -bankokat érintő - törvényre kérdezz rá!

2022. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Hagyd #7-es, nem mindenkinek megy a szövegértés :D
2022. jún. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Magánszemélyről szól a sztori, (és a válasz) nem vállalkozókról"


Egy egyéni vállalkozónak vagy egy magánszemélyként vállalkozónak ugyanolyan lakossági folyószámlája van, mint annak, aki nem végez önálló kereseti tevékenységet, hanem pl. nyugdíja van csak, vagy az sem, tudom, mert én is ebbe a kategóriába tartozom. Van adószámos magánszemély és adószám nélkül, adóazonosítóval végezhető önálló tevékenység is, ezt is vállalkozásnak nevezem (valaki tánctanár, nyelvtanár, tanácsadó, konzulens, fotós, ingatlanbefektető, stb.).


"Nem munkabérről szólt a rendelkezés, hanem egyéb pénzmozgásról."

Ld. fent. Én befektetésekből élek, kifejezetten ilyen, tehát EGYÉB pénzmozgásról beszéltem én is, pl. ingatlanból származó bevételről, vételárról. Adunk-veszünk, 8 számjegyű pénzmozgások vannak a számlánkon, van, hogy naponta több is, sosem merült fel semmilyen ellenőrzés, erről számoltam be.


"Konkrét bankot neveztem meg, nagyjából 2 éves infóval, mibe szeretnél még beleokoskodni?"

Nem neked szántam, amit írtam, hanem a fő kérdéshez kapcsolódóan, a te hozzászólásodról asszociálva, azt a gondolatot tovább fűzve írtam plusz infókat, azért, hogy aki ide jön, mert érdekli a téma, az tudjon minél több infót szerezni.

Mindenbe szeretnék beleokoskodni, amibe tudok, hiszen ez egy olyan oldal, ahova okosodni, infót gyűjteni járnak az emberek és egymást tájékoztatni, és ebben az esetben én a tájékoztatni tudó oldalról tudok segíteni embereknek.


"Nem családról beszélünk, hanem egyénről"

Egy családban rendszerint egy bankszámla van, nem személyenként van, tehát családi bevétel van egy bankszámlán.

Lehet egy családban 4-5 bankszámlát is fizetni, de pénzkidobás.

2022. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Nem munkabérről szólt a rendelkezés, hanem egyéb pénzmozgásról."


Ezért használtam a bevétel szót, és nem a munkabér szót.

2022. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!