Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha álláskeresési járadékot...

Ha álláskeresési járadékot igénylek, de nekem nincs bankszámlaszámom, csak a férjemnek, akkor azt is kérhetem, hogy neki utalják a pénzt? Ha igen, akkor elég csak a bankszámlaszámot megmondani vagy kell hozzá valamilyen hivatalos dokumentum?

Figyelt kérdés
Ha pedig a postás hozza ki a pénzt, akkor azt személyesen kell átvenni, ha jól gondolom, nem csak bedobja a postaládába.

2021. ápr. 6. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Értesítőt dobnak be, ha nincs otthon senki aki átvehetné a pénzt, de ha egy mód van rá kerüld el a postát. Én a következőképp jártam velük:


Az értesítő nem lett bedobva a postaládánkba, vagy kiesett, vagy kilopták, nem tudjuk. Megyek be érdeklődni a postára, hogy még is mi van, ők nem tudnak semmit, nem jött a nevemre semmi, menjek a foglalkoztatási osztályra, meg hozzak valami hivatkozási számot tőlük a levélről. Elmegyek, ők védik maguakat hogy ott a rendszerbe, hogy elküldték ad is vaami számot az ügyintéző, vissza viszem a postára. ott hümmögnek rajta hogy ez nem az a hivatkozási szám ami nekik kéne, nem tudnak semmi. Újra, a foglalkoztatásin már az egész monitorképet kinyomtatja nekem a nő amit ő a pénzemről lát, hogy elindult felém a postán keresztül, azt is vissza viszem a postára arra is csak hümmögnek nem tudnak vele mit kezdeni. Vissza megyek megint a foglalkoztatásira. ott valahogy kimazsoláztuk, hogy valószínű a posta már visszafordította a pénzt mert nem vettem át (mert értesítőt sem kaptam róla) a foglalkoztatási osztályhoz meg még nem futott át a vissza küldött összeg. De megbeszéltük hogy akkor majd újra indítják.

Erre mikor esedékes lenne a pénz, megint nem jön, bemegyek, másik ügyintéző, semmi fogalmuk nem volt az egészről, csak hogy igen, vissza kapták a postáról a pénzt hogy "az általam megadott lakcímen kézbesíthetetlen", mert hogy nem vettem át. Na akkor elmeséltem újra az egész kálváriámat, és akkor tényleg újra elindították, és így kaptam meg az álláskeresésimet nagy keservesen másfél hónappal később az esedékes folyosítás után...


Szóval a postát ha teheted kerüld el.

2021. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ez elég szörnyen hangzik! Szeretném elkerülni a postás kézbesítést, ezért is tettem fel a kérdést a bankszámlával kapcsolatban.

Ha lehet, akkor inkább a férjem bankszámlájára kérném az utalást, csak nem tudom, hogy ez lehetséges-e. És ha igen, akkor kell-e valamilyen plusz dokumentumot vinnem.

2021. ápr. 6. 14:06
 3/4 anonim válasza:
100%
Nem kellett semmi nekem, odairtam a bankszámlaszámát, és mögé írtam, hogy számlatulajdonos: és a férjem neve. Simán elutalták.
2021. ápr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már túl vagyok rajta. Nem kellett semmilyen plusz dokumentumot vinnem, elég volt, hogy megmondtam, hogy a férjem bankszámlaszámlájára szeretném igényelni az összeget.
2021. ápr. 21. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!