Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy mondják azt, amikor a...

Hogy mondják azt, amikor a törvény szerint csak egy műszakba járhatok dolgozni, és a jelenléti ívet heti rendszerességel kell leadnom?

Figyelt kérdés
Két hete kezdtem el dolgozni egy gyárban. Meddig tart ez az egy műszakos munkarend? A cégnél két műszakos munkarend van.

2022. máj. 22. 07:42
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom nem vagy még 18 éves.

Emiatt lehet az, hogy nem járhatsz két műszakba. Ha bármelyik műszak 6:00 előtt vagy 22:00 után ér véget, abban nem dolgozhatsz.


A heti jelenléti ív leadást nem értem, 18 év alatt max 1 heti munkaidőkeret lehet, valószínűleg ahhoz van köze. De ha írsz körülményeket akkor nyilván tudunk érdemben segíteni is.

2022. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

39 éves vagyok. A cégnél reggel 6:00 -kor kezdődik az első műszak, a második pedig 14:00 -kor. 8 óra a munkaidő. A szünet 20 perces, le kell dolgozni. Két műszakos munkarend van.


Jelenleg bevagyok jelentve álláskeresőként a munkaügyi hivatalba. Az fht -t kapom (foglalkoztatást helyettesítő támogatás, összege 22800 forint). Ha jól tudom, ezt a támogatást a munkábalépés kezdetétől számítva már csak 15 napig kapom, mivel már dolgozom.

Azért alkalmaznak így, mert ha valamiért nem felelnék meg, és elküldenek a 15 napon belül, akkor még mindig kapom az fht -t, és nem kell újra igényelnem.

2022. máj. 22. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!