Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kell előre leadni a...

Miért kell előre leadni a jelenlétit?

Figyelt kérdés

Minden hónap 20.-ig le kell adni a munkahelyen a jelenlétit. 5000 fős cég, nem kicsi. Bérfizetés fixen 10.én van, még 3 év alatt sosem jött előbb. Miért kell előre leadni? Honnan tudjam, hogy mi lesz még 10 nap alatt velem? Töltsem ki előre találomra.. De jöhet hirtelen szabi, saját betegség, gyerek betegsége, akármi.. Már többször volt hogy leadtam 20.án utána ki kellett vennem szabit vagy beteg lett a gyerek és utána úgy kellett kuncsorognom a bérszámos osztálynak,hogy javítsák már át.

Ez szerintem hülyeség?

Állítólag tavasztól átállnak az online rendszerre, hát már ideje..


2022. febr. 23. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen bekérik 25-ig, hogy legyen idő a bérszámfejtést megcsinálni. Az más kérdés, hogy utólag is simán korrigálható, akár a következő hónapban is. De ha nem online csinálják akkor már az is csoda, hogy 15-17 nap elég befejezni.
2022. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég gáz az a cég, ami 2022-ben még papír alapú jelenlétit csinál... pláne nagy cég.

Dolgoztam 2500 fős multinál, ott elsején kellett véglegesíteni a jelenlétit (persze elektronikusan). Hivatalosan ott is 10-én volt fizetés, de mindig megjött a hónap 5. munkanapján.

2022. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!