Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit szóltok, 1200 lesz a...

Mit szóltok, 1200 lesz a lángos a Balatonon, 650 egy gombóc fagyi?

Figyelt kérdés
És ez még csak a kezdet. Elképzelni sem tudom, mi lesz itthon, ha tovább száguldanak az árak. A párommal jó fizetésünk van, de mostmár nekünk is kétszer meg kell gondolni, mire költünk, és nyaralni sem valószínű, hogy fogunk menni. Pedig nem él(t)ünk szarul. Ti mennyire és miben érzitek a drágulást?
2022. ápr. 20. 16:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%

A balatoni árakhoz semmi köze a politikának, szóval ezzel a kérdéssel most nem jött össze amit "reméltél".

Másrészt szabadárazás van, és senki nem fog fegyvert a fejedhez, hogy megvedd a drága lángost és a fagyit.

Süss magadnak otthon 50 forintból lángost ha azt szeretnél enni, nem kötelező 1200 forintért megvenni. Egyébként meg ahogy írták, a Balaton soha nem volt olcsó. Aki nem 10 évente egyszer megy strandolni, az tisztában van ezzel.

2022. ápr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Eddig hol voltál? Eddig is bitang drága volt.

Konkrétan Horvátországba menni nyaralni olcsóbb, mint a Balatonra. Csak hát ott nem adnak lángost:S


Ez van, a Balatont megkapták a német turisták. A magyarokat már messziről fel lehet ismerni, szatyorból eszik a fasirtos zsömlét. Méghogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi:D

2022. ápr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz olcsó.
2022. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Itt Nyíregyházán 1000 a lángos úgy h szerintem ahhoz képest h mi sokkal csóróbbak vagyunk még a balatonon az az 1200 nem is sok.
2022. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
#11 nem ballib poszt akart lenni. Egyszerűen csak kétségbeejtő, hogy egy hétre nekünk, 4 fős családnak alsó hangon kb 40 ezer ft csak az étel, és ebben semmi tisztítószer és hasonlóak nincsenek benne, és extra ételeket sem veszek (bár lassan a paradicsom, a marha meg a normálisabb sajt is extrának számít. A zöldségekről és egészségesebb ételekről nem akarok lemondani). 2 hónapja kaptam egy nagyobb fizetésemelést, de lassan ott tartok, hogy azt elviszi a drágulás,főleg ha kilő majd a benzin és a többi.
2022. ápr. 20. 17:19
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Eddig se vettem,ezután sem fogok.
2022. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszi meg senki majd rájuk rohad.
2022. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
79%
Megmondom őszintén eddig sem érdekelt ez után sem fog. A balatoni lehúzások nem mai téma, mindig is így volt. Akit érdekel a Balaton az menjen és fizessen a bódés maffiának akik csak sírni tudnak hogy éhen halnak.
2022. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező,nem kell autó,van tömegközlekedés.

Szolgatársadalomban hozzászoktak jóléti dolgokhoz.

2022. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként nem keresnek ők ezen olyan hú de jól.

Csak mivel az egész környék drágul, a bérleti helyek is drágák. Aztán kiszolgálószemélyzetet sem olyan egyszerű akasztani. Egy balatoni pincér simán elkér 6-800ezret, mert hiányszakma ez arrafelé és ezért meg kell fizessék őket.

Azaz nagoyk a kiadások. Emiatt a terméknek is drágának kell lennie, különben nem érdemes üzemeltetni az adott helyet.


Persze, ha csak a pénzmennyiséget nézzük mennyit keresnek, az vélhetően magas, de ha azt is megnézzük, hogy szezonon kívül ott nem adnak el semmit, úgyhogy abból kell élni amit a nyáron eladtak, akkor már egyből nem olyan kimagasló az egész.


Ez van, ha a magyarok ki vannak szorítva a saját országukban a nyaralóhelyről. Értem én, hogy a külföldieknél van a lóvé, dehát el kell dönteni, hogy most saját magunk felé nyúlunk, vagy a pénz felé. Úgy néz ki döntöttek az illetékes hatalmon lévők.

2022. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!